UWAGA!

Generał Starańczak

Elbląg, Nadinspektor Krzysztof Starańczak
Nadinspektor Krzysztof Starańczak

Prezydent RP Lech Kaczyński mianował na stopień nadinspektora Krzysztofa Starańczaka, komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku, a dawniej szefa elbląskich policjantów. Teraz Starańczak jest policyjnym generałem.

Z okazji Święta Policji, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński mianował na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień generalnego inspektora Policji Andrzeja Matejuka oraz na stopień nadinspektora Policji Krzysztofa Starańczaka.
     Prezydent Kaczyński podjął również decyzję o nominowaniu 185 funkcjonariuszy Policji na pierwszy stopień oficerski podkomisarza.
     
     Krzysztof Starańczak (l. 47) - służbę rozpoczął w 1984 r. w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Rejonowej Milicji w Elblągu. Potem był naczelnikiem wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Elblągu, komendantem miejskim policji w Elblągu, zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku, dyrektorem Biura Służby Prewencyjnej Komendy Głównej Policji oraz dyrektorem Biura Strategii Policji Komendy Głównej Policji. Od 16 kwietnia 2005 r. był zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie nadzorującym służbę prewencyjną. Następnie został komendantem wojewódzkim policji w Olsztynie. Obecnie pelni funkcję komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama