UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gigantyczne złomowisko na posesji?

 
Elbląg, Złomowisko? Skład samochodów sprowadzonych do Polski nielegalnie? Dziupla kradzionych pojazdów?
Złomowisko? Skład samochodów sprowadzonych do Polski nielegalnie? Dziupla kradzionych pojazdów? (fot. IC w Olsztynie)

Złomowisko? Skład samochodów sprowadzonych do Polski nielegalnie? Dziupla kradzionych pojazdów? Być może wszystko to w jednym miejscu wykryli w środę (30 maja) celnicy z Elbląga oraz policjanci z Tolkmicka.

Damian K., na terenie swojej posesji w jednej z podelbląskich miejscowości zebrał 160 samochodów. Niektóre były kompletne, inne powypadkowe, ze zdemontowanymi częściami. Jak wynikało ze wstępnego rozpoznania dokonanego przez celników, pojazdy mogły trafić do Polski nielegalnie.
       Wspólnie z policjantami (w sumie grupa liczyła 12 funkcjonariuszy) złożono wizytę Damianowi K. i przeprowadzono szczegółową kontrolę. W efekcie okazało się, że właściciel „szrotu” złamał szereg przepisów i będzie się musiał tłumaczyć kilku służbom.
       Celnicy znaleźli na placu 25 samochodów, które sprowadzono do Polski bez opłacenia akcyzy (ostatni taki pojazd przyprowadzono w lutym).
       Policjanci wykryli kilkanaście samochodów z wyciętym, lub usuniętym numerem VIN, co może wskazywać, że pochodzą one z przestępstwa.
       Powiadomiono Urząd Skarbowy – jako, że zabezpieczyliśmy kilkaset faktur wskazujących na prowadzenie przez Damiana K. nielegalnej sprzedaży internetowej części samochodowych.
       Poinformowano też Inspektorat Ochrony Środowiska celem sprawdzenia czy ten skład nie ma jednocześnie charakteru nielegalnego składowiska odpadów. Postępowania trwają.
      
Ryszard Chudy, Izba Celna w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama