UWAGA!

Gimnazjaliści na parkiecie

2009-05-26
Aktualizowany 2009-05-28 22:40
Elbląg, Gimnazjaliści na parkiecie
(fot. nadesłane - ubiegłoroczna gimnazjada)

W piątek 29 maja w sali sportowo-widowiskowej centrum kultury Światowid odbędzie się XVII Gimnazjada Taneczna. Impreza rozpocznie się o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Gimnazjada Taneczna to turniej podsumowujący roczną naukę tańca, jaką prowadzą instruktorzy Centrum Tańca Promyk w szkołach gimnazjalnych, a jego celem jest wyłonienie najlepszych tancerzy oraz szkół, które najaktywniej brały udział w zajęciach.
     W tegorocznym turnieju tańca wystąpi po sześć par z każdego gimnazjum, które zostały wyłonione podczas wewnętrznych gimnazjad.
     - Sprawdzamy w ten sposób umiejętności, jakie zdobyli uczniowie uczestniczący w programie „Organizacja zajęć pozalekcyjnych-nauka tańca" – wyjaśnia Marek Kucharczyk z Promyka. – To program realizowany wspólnie z Urzędem Miasta w Elblągu, dzięki któremu młodzież może poznać podstawowe kroki tańców towarzyskich i ludowych oraz choreografie w tańcu nowoczesnym.
     Dzięki prowadzeniu zajęć raz w tygodniu w ciągu każdego semestru, projekt promuje aktywną i zdrową formę spędzenia czasu poza zajęciami szkolnymi, a także zachęca do rozwijania zainteresowań tanecznych.
     - Przedsięwzięcie obejmuje edukację taneczną młodzieży klas pierwszych wszystkich elbląskich gimnazjów, czyli 42 oddziały – dodaje Marek Kucharczyk.
     Gimnazjada taneczna rozpocznie się o godz. 16.30. Wstęp jest wolny.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama