UWAGA!

Gimnazjaliści pytają, portEl odpowiada

 
Elbląg, O pracy dziennikarza gimnazjalistom opowiadała nasza redakcyjna koleżanka Marta Wiloch
O pracy dziennikarza gimnazjalistom opowiadała nasza redakcyjna koleżanka Marta Wiloch (fot. dk)

Co trzeba zrobić, by zostać dziennikarzem? Pisanie jakich artykułów sprawia największą trudność? Jak rodzą się pomysły na dziennikarskie artykuły? Jakie artykuły są najbardziej poczytne – takie pytania zadawali dziennikarzom gimnazjaliści, którzy wczoraj (23 października) odwiedzili naszą redakcję.

Uczniowie Gimnazjum nr 9 z zainteresowaniem przyglądali się pracy redakcji portEl, słuchali i zadawali pytania naszym dziennikarzom. A było ich całkiem sporo.
       Skąd wzięła się nazwa portEl, czy warto studiować dziennikarstwo, kto poprawia napisane przez dziennikarzy teksty, co trzeba zrobić, by zostać dziennikarzem, jak dziennikarze reagują na zgryźliwe i nieprzyjemne komentarze, jak długo powstaje artykuł, pisanie jakich artykułów sprawia dziennikarzom największą trudność, w jakich godzinach pracują - to tylko niektóre z pytań zadawanych przez elbląskich gimnazjalistów.
       Dziennikarze opowiedzieli także uczniom, jak reagują na pojawiające się pod ich artykułami komentarze, który z przeprowadzonych wywiadów wspominają najlepiej oraz pokazali, jak od strony technicznej wygląda zamieszczanie artykułów na stronie gazety.
       - To było bardzo interesujące spotkanie – mówi Wiktoria z klasy 1 B z Gimnazjum nr 9. – Czytając artykuły publikowane w gazecie portEl zawsze zastanawiałam się, jak wygląda praca redakcji. Teraz wiem, że praca dziennikarza wcale nie jest łatwa. Dziennikarz musi być zawsze do dyspozycji, musi być pomysłowy, otwarty na czasami trudne tematy, dociekliwy i uparty w dążeniu do celu.
       Jedno jest pewne – musi tę pracę po prostu lubić. Kto wie - być może któryś z naszych gimnazjalistów zasili w przyszłości szeregi naszej skromnej redakcji? Pożyjemy, zobaczymy.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak ktoś nic nie umie to zostaje dziennikarzem; )
 • No zajebista opcja, ale chyba dla chcących przymierać głodem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ZytaG.(2014-10-24)
 • "jak ktoś nic nie umie to zostaje dziennikarzem" i pracuje dla E24
 • W Elblągu chyba nie ma żadnego wykształconego dziennikarza albo jest ich garstka. Dziennikarz ma ukończone studia w kierunku dziennikarstwa a nie hotelarstwo czy marketing i zarządzanie. U nas są jedynie pismaki.
 • a od kiedy to trzeba mieć ukończone studia aby wykonywać zawód dziennikarza? Akurat to średnio ktoś się czepia wykształcenie. Wystarczy talent i. .. ale kto myśli to zna przykłady takich właśnie dziennikarzy :) NIektóre zawody humanistyczne nie potrzebują papierka aby je wykonywać;) tak trudno pomyśleć? rety!
 • pozdrawiam gimnazjum nr. 9 z elbląga zauważyłam że zrealizowaliście swoje pierwsze zadanie mam miłe wspomnienia po wizycie w waszej szkole pozdrawiam was bardzo gorąco bożena lemierska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  bożenalemierska(2014-10-27)
 • Większość dziennikarzy w Elblągu, to pseudo-dziennikarze, którzy nie potrafią nawet skleić porządnego zdania. Nie mówiąc już nic o czytaniu ze zrozumieniem informacji, jakie im się podaje na tacy. Dlatego później mamy takie bzdurne artykuły na wszystkich portalach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany(2014-10-28)
Reklama