UWAGA!

Głosowali zgodnie, ale…

 
Elbląg, Głosowali zgodnie, ale…
(fot. AD)

Dzisiejsza (29 sierpnia) sesja Rady Miejskiej przebiegła dość spokojnie. Radni przyjęli prezydenckie projekty uchwał o obniżce czynszów za mieszkania komunalne i obniżce cen biletów komunikacji miejskiej. Nad uchwałami zaczęto obradować jednak dopiero około godz. 12.30, tyle czasu zajęły bowiem interpelacje i zapytania radnych.

Być może nie bez wpływu na ich mnogość i długość był fakt, że była to pierwsza sesja Rady Miejskiej transmitowana na żywo przez Telewizję Elbląską.
       Najważniejszymi przyjętymi dziś uchwałami była m.in. ta obniżająca czynsze za mieszkania komunalne (szczegóły). Nowe, niższe stawki czynszów zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 r., wcześniej mieszkańcy zasobów Zarządu Budynków Komunalnych zostaną o ich wysokości powiadomieni na piśmie.
       Od 1 października wejdą w życie również niższe ceny biletów komunikacji miejskiej, zmienią się też trochę rodzaje biletów, zwłaszcza tych okresowych (szczegóły). Te dwie uchwały zostały przyjęte przez radnych niemal jednomyślnie (pierwsza przy jednym głosie wstrzymującym się).
       Obniżono też o połowę opłaty za wywóz śmieci dla posiadaczy ogródków działkowych.
       Nie wszystkie uchwały były przyjmowane tak zgodnie. Do pierwszej „konfrontacji” doszło dziś podczas głosowania, wydawałoby się, mniejszej wagi uchwały, dotyczącej uzupełnienia o jednego radnego składu rady społecznej prowadzonego przez miasto Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego. Klub radnych PiS zgłosił radną Jolantę Lisewską, klub radnych PO radną Marię Kosecką. Lisewska uzyskała dziesięć głosów „za”, siedem „przeciw” przy pięciu wstrzymujących się; Kosecka dziewięć „za”, dziesięć „przeciw” przy czterech wstrzymujących się. Do rady społecznej szpitala weszła Jolanta Lisewska.
       To dzisiejsze głosowanie może mieć tło polityczne, ale równie dobrze osobiste. W podtekście może leżeć jeszcze konflikt Maria Kosecka – Jerzy Wilk z kampanii wyborczej (głośne „taśmy Wilka”). Przy okazji dowiedzieliśmy się, że sąd zajmie się pozwem Marii Koseckiej przeciwko Jerzemu Wilkowi we wrześniu. Przypomnijmy, Maria Kosecka poczuła się obrażona wypowiedziami Jerzego Wilka na jej temat, nagranymi przez nieznaną osobę.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To ja zapytam o bilet semestralny który dla ucznia kosztować będzie 180zł. Bilet ten jest na 5 miesięcy od 1 IX do 31 I jak to się ma do okresu kiedy obnizka wchodzi od października i bilet semestralny będzie na 4 miesiące a nie na 5 miesięcy, gdzie na 5 miesięcy wychodzi po 36 zł/mies. a w przypadku 4 miesięcy wychodzi 45zł/mies. co jest kpiną bo taniej wyjdzie kupić bilet ulgowy miesieczny lub 30 dniowy na EKM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Uczeń(2013-08-29)
 • A ja kilka dni temu dostałam kolejną podwyżkę czynszu za mieszkanie. Czyli i tak wyjdą na swoim. Po prostu zabiorą tą kwotę, o którą w ostatnich dniach podwyższyli mi czynsz. Banda oszustów. Patrzą tylko jak ograbic biednego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  mieszkanieckomunalnego(2013-08-29)
 • Mieszkaniec komunalny Ty nawet nie wiesz co płacisz, na pewno nie dostałeś podwyżki czynszu, tylko innych opłat, zobacz w aneksie
 • Czyżby zaczęło się rozdawanie pieniędzy przeznaczonych na stadion? Zobaczymy jak długo będzie pieniądze rozdawał. Słyszałem że sytuacja finansowa elbląskich firm jest coraz gorsza, budżet zapewne niedoszacowany. Podobno miasto strasznie zadłużone a on rozdaje i zobaczymy ile remontów zrobi w budynkach komunalnych w tym roku. Mam nadzieję że już niedługo komisarz go zastąpi, bo te kilka miesięcy pokazały że nic nie ma do zaoferowania oprócz rozdawania pieniędzy przed wyborami. Ale nie samymi moherami Elbląg stoi panie Wilk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  czekam(2013-08-30)
 • A ja sie pytam co z uchwała starej rady w sprawie zwrotu pieniędzy z czynszów dla osób które złożyły podanie o wykup mieszkania - może ktos odpowie. UCHWAŁA NR XXI/567/2013 RADY MIEJSKIEJ W ELBLĄGU. Link: um-elblag.samorzady.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  pokrzywdzonyprzezPO(2013-08-30)
 • Zagrywki marketingowe pod przyszłe Wybory !.
 • Prezydent Wilk zapomnial przedstawic ile kasy miesiecznie idzie na koscioly z tego co wiem to w 2012 r. na samego mikolaja poszlo 1.6 mln zl. To jest dopiero marnotractwo kasy miejskiej. Do tych co sa za likwidacja strazy Miejskiej bo jest nie dochodowa to zlikwidujcie jeszcze Policje bo tez sa nie dochodowi ale jak ktos wam porysuje samochod lub ukradnie rower to biegnijcie do klechy zamiast dzwonic na 997
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  Czytelnik_MOBI_41909(2013-08-30)
 • Boże, ty widzisz i nie grzmisz!!! Kolejny członek jakiejś nikomu niepotrzebnej rady szpitala. Przecież to nie jest za darmo!!!! Do tego ta wielka wygrana - Lisewska!!!! Toż to tuman, który nic nie umie!!!! Piękne początki rządów prezydenta, ale zważywszy że to znajoma pana Wilka, nic nie dziwi. .. ..
 • elblążanin -> "tuman, który nic nie umie" :) zapewne komentarz od Pani Radnej Koseckiej. "Kto wyzywa sam się tak nazywa"
 • Dobrze że nie Radna Kosecka, oglądając w TV Elbląskiej jak czytała swoją interpelację stwierdzam że albo ta kobieta czytać nie umie albo pierwszy raz to czytała bo ktoś jej napisał i kompletnie nie rozumiała słów tam zawartych, pomijając wklejenie twarzy w kartkę na odległość 5 cm, komicznie to wyglądało.
 • A może po prostu nie wzięła okularów? Nie wolno obrażać ludzi nie znając spraw, tak naprawdę w ogóle nie powinno się. Trzeba rozmawiać na argumenty i merytorycznie tak jak robi to Pani Kosecka. Brakuje więcej takich radnych.
 • Teraz K. .. .My w wykonaniu PiS. Tak to właśnie będzie wyglądało. Nie liczy się doświadczenie i wiedza, tylko barwy partyjne.
Reklama