UWAGA!

Gorące serca biją, ale na licytacjach pustki

 
Elbląg, Przedmioty na licytację można przynosić do biura Regionalnego Centrum Wolontariatu
Przedmioty na licytację można przynosić do biura Regionalnego Centrum Wolontariatu (fot. AD)

500 wolontariuszy! Taką rekordową liczbę chętnych do pomocy zarejestrował elbląski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale i nic w tym dziwnego. Zawsze chętnych było więcej niż przygotowanych identyfikatorów. Problemem jest jednak brak gadżetów, drobiazgów, upominków, które można będzie zlicytować podczas 22. Finału WOŚP, który już za niecały miesiąc.

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2014 r. Jego organizatorem jest, tak jak w kilku poprzednich latach, Regionalne Centrum Wolontariatu. Siedzibę przy ul. Związku Jaszczurczego od wielu dni szturmowali chętni do pomocy w miejskiej kweście, a także ci, którzy chcą działać w lokalnych sztabikach.
       - Zamknęliśmy już listę wolontariuszy - mówi Justyna Król z RCW w Elblągu. - Identyfikatory otrzyma w tym roku 500 osób. To rekordowa liczba, bo w poprzednich latach było ich 450. Ludzie zawsze dopisują, ale my jesteśmy ograniczeni liczbą identyfikatorów - wyjaśnia. - Teraz wyprosiliśmy w Warszawie 50 dodatkowych sztuk.
       Problem jednak jest - ze sponsorami i darczyńcami, którzy wsparliby ten Finał.
       - Cały czas apelujemy do elbląskich firm, instytucji, organizacji, by przekazywały gadżety na aukcje WOŚP - mówi Justyna Król. - Na przykład, szkoły nauki jazdy mogłyby ofiarować karnet na kurs, ktoś inny może chociaż słodycze czy herbatę do kawiarenki dla wolontariuszy. Zresztą, pomóc może każdy - zauważa. - Jeśli macie Państwo w domu, w szkole, w magazynie drobiazgi, które gdzieś w kącie zalegają, prosimy o ich podarowanie. Bardziej wartościowe przedmioty będą dostępne na aukcji internetowej, a drobniejsze gadżety zasilą lokalne sztabiki.
       Przedmioty na licytację można przynosić do Biura Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul.: Związku Jaszczurczego 17, p. 26, codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 16.
       - Można również skontaktować się z nami telefonicznie tel. 55 235-18-85 byśmy je odebrali - zachęca Justyna Król.
      

      
       22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Na ratunek!, 12 stycznia 2014 r. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lepiej wspierać Caritas, większy pożytek
 • możesz uzasadnić? i Carits i WOŚP robią dobrą robotę, ja bym tu nie wartościował co jest lepsze a co gorsze. .. chyba że masz niechęć do WOŚP to napisz czemu. .. .ja ich szanuje za to co robią i mam nadzieje że i Ciebie da się przekonać. pozdrawiam. Sie ma!
 • WOŚP promuje ideologię gender, a to nic dobrego człowiekowi nie przyniesie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  10
  katolicka(2013-12-19)
 • Już mam dość tych różnych fundacji i organizacji charytatywnych, gdybym nie płacił podatków, to byłoby mi głupio, dodatkowo 1% przekazuję np. na elbląskie hospicjum. Mam dość tego biegania z puszkami, tych nachalnych reklam, żeby ciągle coś lub kogoś wspomóc. Dlaczego w cywilizowanych krajach tego nie ma?
 • wszędzie, nawet (a zwłaszcza?) w sywilizowanych krajach działają organizacje charytatywne i zbierają kasę na wszystko i wszystkich. może robią to inaczej, więcej oferują, robią to na większą skalę, ale wszędzie działają. Caritas robi swoje, WOŚP robi swoje. nie słyszałem, żeby Caritas kupił maszynę ratującą czy podtrzymującą życie dla szpitala takiego czy innego. moja babcia przeżyła tylko dlatego, że w szpitalu był sprzęt podarowany przez WOŚP. mogę lubić albo nie lubić, ale uratowali życie mojej babci. i za to będę wdzięczny. I za to będę wspierać. nigdy nie wiadomo kiedy ja mogę potrzebować pomocy, a dostać ją tylko dlatego, że akurat WOŚP zakupiła jakieś urządzenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  dzięki.wielkie(2013-12-19)
 • Wielka orkiestra sowieckiej przemocy? a nie przepraszam to nie to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  Ja12435(2013-12-19)
 • W Elblągu bida i bezrobocie i co by nie powiedzieć Owsiak całkiem przyzwoicie sobie z tego żyje :)
 • Idąc tokiem myślenia niektórych Caritas zbiera na nowe fury dla księży i wspiera pedofilie. Zamiast tylko kłapać dziobem zróbcie w swoim życiu coś pożytecznego cebulaki, albo chociaż nie przeszkadzajcie w tym innym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Wtakimrazie(2013-12-20)
 • "W Elblągu bida i bezrobocie i co by nie powiedzieć Owsiak całkiem przyzwoicie sobie z tego żyje :)" Księża też całkiem przyzwoicie żyją, a nic pożytecznego nie robią.
 • 50% pieniędzy Owsiakowych idzie w błoto! Zarabiają reklamodawcy i cwaniaczki od "to wszystko dla chorych dzieci" Precz z Obłudą!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  saddam(2013-12-20)
 • Można sprawdzić jak kto chce wynik finansowy Caritas lub WOŚP, a już nigdy nikt nie użyje jakichkolwiek porównań tych dwóch organizacji! Caritas= cicho i skutecznie WOŚP= głośno i kibel z tego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  saddam(2013-12-20)
 • grosza nie dam na WOŚP ponieważ większość zebranych pieniędzy chłonie reklama no i sam jerzy i jego ekipa Elblążanie nie dajcie się wkręcać omijajcie szerokim łukiem wolontariuszy wośp
Reklama