UWAGA!

GOŚĆ TYGODNIA: Henryk Słonina

 Elbląg, Prezydent Henryk Słonina
Prezydent Henryk Słonina

Zadaj pytanie prezydentowi Elbląga Henrykowi Słoninie. My przekażemy je w Twoim imieniu, a odpowiedż opublikujemy w drugim wydaniu Gościa Tygodnia w przyszły wtorek.

Na pytania do prezydenta Elbląga (które można wpisywać do rubryki "Moim zdaniem" albo przesyłać na adres admin@softel.elblag.pl) czekamy do godziny 10.00 w poniedziałek.
     Oczekujemy na pytania związane z pracą i życiem prywatnym szefa Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Prezydencie , kiedy będzie widać jakieś skutki działań związanych ze zmianą katastrofalnej sytuacji gospodarczej w naszym regionie . Jeśli to możliwe to proszę przedstawić program naprawczy bezrobocia , biedy itp. Chciałbym wiedzieć czy warto wiązać sie z miastem , które coraz bardziej się pogroża i nie walczy o dobrobyt dla jego mieszkańców .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robert Wernik(2001-03-09)
 • Panie Prezydencie, moje pytania, zapewne nie jestem w tym odosobniony, będą związane tylko i wyłącznie z gospodarką Elblaga. Pierwsze z nich dotyczy planów wizji rozwoju miasta opartego na pro unijnym zrównoważonym rozwoju w relacji do ostatnio lansowanej SSE, nie akceptowanej w UE. Jaka jest Pana wizja? Który z projektów powinien być wspierany? Dlaczego dopiero teraz wzięli się Państwo za robotę i myslą o stworzeniu strefy? Przecież można to było uczynić w połowie lat 90-tych, a z uzyskaniem pozwolenia na utworzenie ESSE w Elblągu nie byłoby żadnych problemów. Można było z całą pewnoscia nie dopuscić do tak drastycznego wzrostu bezrobocia. Dwie spektakularne prywatyzacje uspiły Państwa czujnosć. Drugie pytanie dotyczy planowanych inwestycji wielkich sieci spożywczo-przemysłowych - w skrócie hipermarketów. Dotarły do mnie informacje, że w planach jest powstanie 4 hipermarketów. Zastanawiam się czy na pewno miasto potrzebuje ich aż tyle, a już z całą pewnoscią nie na terenie Elblaskich Zakladow Miesnych??? Obrzeza miasta prosze bardzo, najlepiej w okolicach obwodnicy i to nie koniecznie w granicach administracyjnych miasta. Zdaje sobie oczywiscie sprawę z tego, że jeden hipermarket mógłby zmonopolizować rynek i dlatego dla równowagi potrzebny jest mu silny konkurent, ale (ponownie) czy aż w takiej liczbie? Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co w końcu ma stanąć na terenie byłego "Ruskiego Rynku"? Podobno cały czas zmieniają się plany inwestorowi?! Kolejne moje pytanie dotyczy obecnie planowanych inwestycji ... generujących miejsca pracy! Podobno inwestycjami zainteresowane były firmy z Danii i kraju Dalekiego Wschodu. Co u nich słychać? Ostatnie pytanie, tym razem krótko, jak Pan ocenia szansę Elbląga w wyscigu o bycie wsród liderów polskich miast - pokrewnej wielkosci, a nie outsiderów. Pozdrawiam i życzę więcej spektakularnych sukcesów zauważonych przez elblążan, a nie tylko Unię Europejską - póki co wymiernych korzysci z tego tytułu nie widać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciek Petrycki(2001-03-09)
 • Panie Prezydencie, prosze o wyjasnienie dlaczego wobec niektorych lokali na Starym Miescie stosowana jest parktyka wydawania koncesji na wyszynk alkoholu wylacznie do godz. 22, podczas gdy inne otrzymuja taka koncesjue bez ograniczen. Jak to sie ma do ustawowej rownosci warunkow dzialania wszystkich podmiotow gospodarczyuch ? Z gory odrzucam wytlumaczenie o koniecznosci zachowania ciszy nocnej bo akurat te lokale, ktorym narzucono takie ograniczenia nie maja zadnych problemow z okolicznymi lokatorami, chociazby dlatego, ze ich nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Restaurator(2001-03-11)
 • Kiedy wejdzie w życie Uchwała Rady Miasta o prohibicji na nowym Starym Mieście? Nocami tam spacerują dzieci i muszą patrzeć na osoby upojone, miast pięknem starówki, alkoholem. Kościoły są beszczeszczone moczem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Śliwczyński A.(2001-03-12)
 • Jest mi wstyd, że potrzeby fizjologiczne załatwiam "pod murem".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obszczymurek(2001-03-12)
 • 130.000 Elblążan, z tego 20% z różnych powodów przemieszcza się po Elblągu dłużej niż 5 godzin. Załatwiam osobiście potrzeby fizjologiczne 2 razy dziennie (po ok. 0,5 litra). Raz poza miejscem pracy lub zamieszkania. 20% ze 130.000 = 26.000; 26.000 osób x 0,5 litra = 13.000 litrów moczu. 13.000 ludzi skorzysta z toalety w sklepie lub urzędzie. Jednak codziennie 6.500 litrów moczu spływa po elbląskich murach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hydraulik(2001-03-12)
 • Nie chleba? Nie igrzysk? Toalet?
 • Najlepiej ze Starego Miasta zrobić getto- zamknąć wszelkie lokale, kawiarenki itp. nie wpuszczać ludzi, zwiedzających , bo a nuż zobaczą gościa na gazie - o zgrozo ! - Wzywam do opamiętania się - cała przyjemność w tym, że po spacerze, miło jest odpocząć nawet przy piwie.(to jest mój komentarz do wypowiedzi A. Śliwczyńskiego - chyba z kurii ?)i jeśli jest tak jak myślę to chyba nie powinna się wypowiadać na tematy alkoholowe. Ja....
 • Czy prezydent Elbląga oglądał Big Brother`a i jak mu się podoba ten program.