UWAGA!

Gra, która wychodzi na zdrowie

 
Gra, która wychodzi na zdrowie
fot. Michał Skroboszewski

To sport, który daje możliwość rekreacji i kontaktu z przyrodą, uczy cierpliwości, a jednocześnie nie brakuje tu emocji, które wywołuje rywalizacja. Ci, którzy w golfa grają wskazują na jeszcze jeden aspekt: to dyscyplina, która łączy ludzi i jest absolutnie dla każdego. Bez względu na wiek, muskulaturę czy umiejętności. Na polu Sand Valley w Pasłęku odbył się II Turniej Golfowy o Puchar Kancelarii Adwokackiej Borzdyńscy Sp.p. Zobacz więcej zdjęć.

- To sport dla każdego, przeznaczony dla osób w różnym wieku. Są panie ze Skandynawii, które mają 80 lat i doskonale grają w golfa, mają świetną technikę. Sam gram od pięciu lat – tak o tej dyscyplinie mówił Stanisław Borzdyński, adwokat z Kancelarii Adwokackiej Borzdyńscy Sp.p., który także brał udział w sobotnim (24 sierpnia) turnieju. - Golf nie jest szczególnie drogim sportem, ale wymaga wiele wolnego czasu. Wychodząc na taki turniej należy założyć, że gra potrwa około pięć godzin.
      W turnieju z międzynarodową obsadą udział wzięło blisko 70 zawodników, nie zabrakło zainteresowanych nim widzów. Zawody odbyły się w formacie texas scramble (pary grały lepszą piłką każdego z zawodników). Zwycięzcami turnieju i zdobywcami pucharu okazała się para Małgorzata Słomko i Piotr Polakowski z Sand Valley Golf Club, z rewelacyjnym wynikiem 70 punktów w kategorii storke play brutto (-2 w stosunku do par pola). Drugie miejsce w tej kategorii zajęła para Adam Adamowski i Tomasz Chańko, a trzecie Dorota Jedynak i Kamil Mianowski.
      W kategorii storke play netto tego turnieju zwyciężyła para Sławomira Malignowska i Andrzej Malignowski z Bydgoskiego Klubu Golfowego, przed parą Karel Hala i Witold Wójtowicz z klubu Kalinowe Pola. Konkurs dodatkowy nearest to the pin (pierwsze uderzenie najbliżej dołka) wygrał Tomasz Chańko, a w konkursach longest drive zwyciężyli Adam Adamowski i Kamila Marszałek. Wśród widzów i gości turnieju rozegrano konkurs puttowania w którym wygrali Joanna Pieniążek oraz Robert Gabriel.
      Sponsorami głównymi turnieju byli: E.Leclerc Polska, BNP Paribas, Toyota Knedler, Golf & Joy oraz restauracja Piękny Widok Villa Bellevue z Elbląga.
       

-------Art. promocyjny-------

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej