UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grały orkiestry wojskowe

 
Elbląg, Grały orkiestry wojskowe
fot. kpt. Dariusz Guzenda

W dniach 25 – 27 maja Giżycko rozbrzmiewało muzyką wykonywaną przez wojskowe orkiestry. Pierwsze miejsce w III Przeglądzie Orkiestr Wojsk Lądowych zajęła Orkiestra Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg.

III Przegląd Orkiestr Wojsk Lądowych wpisał się także w 400 rocznicę „urodzin” Giżycka. Zmagania konkursowe przeplatały występy orkiestr dla mieszkańców miasta i gości. „Wielkie granie” rozpoczęto już w piątek, kiedy to wszystkie orkiestry – uczestnicy przeglądu jednocześnie uświetnili uroczystości powitania żołnierzy X Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, których witał Tomasz Siemoniak, Minister Obrony Narodowej. W konkursie uczestniczyły orkiestry z Siedlec, Giżycka, Szczecina i Elbląga. W sobotę, poza występami dla mieszkańców, orkiestry zmagały się w kolejnym etapie przeglądu – Konkursie Estradowym. Tego też dnia odbył się koncert galowy wojskowych orkiestr – uczestników przeglądu, z udziałem aktora Dariusza Kordka oraz gwiazdy wieczoru znanego tenora i śpiewaka operowego, Marka Torzewskiego.
       Jednak najbardziej radosna dla nas informacja, to fakt, iż pierwsze miejsce w III Przeglądzie Orkiestr Wojsk Lądowych zajęła Orkiestra Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg, której dowódcą jest kpt. Maciej Skrzypczak. W tym roku elbląska orkiestra okazała się bezkonkurencyjna. Jak powiedział kapitan Skrzypczak „to ciężka praca i wiele wyrzeczeń zaowocowało tym tak ważnym dla nas zwycięstwem”. Gratulujemy całemu stanowi osobowemu elbląskiej orkiestry, i życzymy kolejnych sukcesów.
      
mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama