UWAGA!

Grudzień '70. Miasto Elbląg pamięta

 
Elbląg, Grudzień '70. Miasto Elbląg pamięta
fot. nadesłana

Prezydent Witold Wróblewski złożył dziś rano (15 grudnia) wieńce i zapalił znicze na grobach elblążan, którzy polegli w grudniu 1970 roku.

Wszyscy trzej elblążanie spoczywają na cmentarzu Agrykola. W jednej alejce znajdują się groby Waldemara Rebinina oraz Zbyszka Godlewskiego, na temat którego powstała słynna "Ballada o Janku Wiśniewskim". W innej części cmentarza leży poległy w Elblągu Marian Sawicz. Wszystkie groby oznaczone są symbolem "1970 Grudzień".
      
       Oficjalne obchody Grudnia 70" odbędą się w piątek 18 grudnia.
      
      
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pamiętamy. Jak w mieście była rozruba, każdy robił co chciał, dla nas gównarzerni ze Smolnej było tym fajniej. Pamiętam jak samochód ciężarowy Star zbił witrynę w Feniksie a ludzie kradli ile wlezie i uciekali. Dziękować robotnikom w ich masowych wystąpieniach bo takiej frajdy by nie było. Całe szczęście że dziś jest wolność i stoczniowcy, górnicy, zamechowcy i im podobni mogą spokojnie pracować w godziwych warunkach :) Warto było walczyć w grudniu. Dziękujemy!
 • Byłem i widziałem od iskry. Chciałem sprostować opisy tym, którzy pisali książki z wątpliwa prawdą. Niestety, nie byli zainteresowani, prawdę mieli własną (Moskwa też ma, ,Prawdę". Myślę, ze po tylu latach powinnismy pisac prawdę i nie kreować wszystkich, którzy zgineli na wyjatkowych bohaterów, a powiedziec prawdę, że zginęli, bo w danym miejscu i o danym czasie znaleźli sie przypadkowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Siasistasiu(2015-12-15)
 • Młodzi ludzie zakończyli swój młody żywot. .. .Proszę o tych ludziach pamiętać tym bardziej iż znowu kolejne, ,władze, ,szykują kolejne krwawe jatki. .. .. już podzieli na tych i tamtych. Jakim prawem? Hańba dla takich władz. Tylko im, ,, pałowanie i trzymanie za twarz, ,, w głowach. Wybieramy ludzi w celu właściwego zorganizowania ludziom życia, a nie organizowanie ludziom śmierci! Jakieś krętactwa, niezwłocznie z terminem wykonania 14 dni. To niech Panią Premier zoperują niezwłocznie po 14 dniach, to może zrozumie. Podobnie jak druga beata kępa czy tępa. .. .jakoś takie nazwisko. .. .
Reklama