UWAGA!

Gry i zabawy w Bramie Targowej

 
Elbląg, W Bramie Targowej odbywają się wakacyjne zajęcia dla młodszych i starszych elblążan
W Bramie Targowej odbywają się wakacyjne zajęcia dla młodszych i starszych elblążan (fot. WS)

Rozpoczyna się drugi wakacyjny miesiąc, kiedy turyści i elblążanie mogą skorzystać z ciekawostek historycznych, oferowanych w Bramie Targowej. Elbląscy muzealnicy przenoszą ich w czasy krzyżackie, opowiadają o broniącym miasta piekarczyku, prezentują dawne gry i zabawy.

„Brama do przeszłości” to wakacyjne animacje historyczne na Starym Mieście, prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu.. Przez całe wakacje, między poniedziałkiem a piątkiem w godz. 10-13, okolice dawnej bramy do miasta na Starym Rynku są miejscem spotkań z historią Elbląga. Zajęcia „Brama do przeszłości” to dawne gry i zabawy ruchowe, historyczne i współczesne gry planszowe i zręcznościowe, zabawy plastyczne z przeszłością w tle, salon dawnych przebrań, mini-wystawa zdjęć przedwojennego Elbląga i sporo innych ciekawostek. Ta część przeznaczona jest głównie dla najmłodszych w wieku od kilku do kilkunastu lat.
       Są też propozycje dla całych rodzin, mieszkających w Elblągu i dla odwiedzających miasto. Każdego z wakacyjnych dni między poniedziałkiem a piątkiem, o godz. 12.30 odbywa się oprowadzanie po Bramie Targowej, połączone z opowieścią legendy o piekarczyku. Wstęp jest wolny.
       Natomiast w każdy wakacyjny poniedziałek, w godz. 10.30 – 12 prezentowane są chętnej młodzieży i osobom dorosłym „Opowieści o przeszłości” – popularne ujęcia różnych ciekawych aspektów przeszłości. W pierwszy poniedziałek sierpnia mowa będzie o piosenkach z Powstania Warszawskiego i elbląskich śladach powstańczych.
       Muzealni specjaliści od atrakcyjnego poznawania historii przygotowali też specyficzne, tematyczne tygodnie historyczne. Drugi tydzień sierpnia będzie zorganizowany pod znakiem „Wieżogry”, czyli spotkań z grami planszowymi. Specjalnie będzie on miał też charakter związany z przypadającym wówczas Świętem Wojska Polskiego, a wśród polecanych przez muzealników gier pojawią się pozycje oparte fabułą na historii Polski. Wszystkie zajęcia w ramach akcji „Brama do przeszłości” są bezpłatne.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama