UWAGA!

Grzegorz Schetyna przekonuje i przypomina

  Elbląg, Grzegorz Schetyna, Elżbieta Gelert i komisarz Marek Bojarski
Grzegorz Schetyna, Elżbieta Gelert i komisarz Marek Bojarski (fot. WS)

Przyjechałem, żeby przekonywać do frekwencji, do obecności przy urnach w niedzielę – mówił Grzegorz Schetyna, który dziś (2 lipca) wspierał Elżbietę Gelert przed drugą turą wyborów. – Żeby elblążanie, mimo wakacyjnego terminu, byli przekonani, że ten niedzielny wybór będzie ważny dla miasta i dla ich przyszłości.

Grzegorz Schetyna jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, byłym marszałkiem Sejmu, kolejnym z czołówki polityków Platformy, który w ostatnich dniach odwiedził Elbląg. Jego zdaniem Elżbieta Gelert będzie Elblągowi w najbliższych miesiącach i latach bardzo potrzebna.
       – Żeby była ta dobra synergia między samorządem miejskim, Urzędem Marszałkowskim, Sejmikiem Wojewódzkim, żeby to wszystko pracowało na rzecz miasta – przekonywał. – By skutecznie ograniczać bezrobocie, tworzyć nowe miejsca pracy i pisać wspólne projekty na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej. Elżbieta Gelert jest najlepszą propozycją dla tego miasta, dla elblążan, dla przyszłości i to w tej dłuższej perspektywie.
       Schetyna odniósł się też do wydarzeń w naszym mieście z ostatnich dni i miesięcy.
       – Jesteśmy tu, w Elblągu, po przejściach, ale to, co złego, za nami. Trzeba podziękować, być wdzięcznym elblążanom za to, że wybrali siedmiu radnych z Platformy Obywatelskiej do Rady Miasta – podkreślał. – Elżbieta Gelert jest szansą, żeby Elbląg dobrze przygotował się do tej nowej perspektywy finansowej Unii, bo czasu jest już niewiele. Jestem przekonany, że elblążanie będą podzielać to spojrzenie, ten pogląd, niezawodnie stawią się przy urnach wyborczych i podejmą decyzje wyborcze zgodnie z własnym sumieniem. Trzymam kciuki za niedzielę i za decyzje elblążan. Jestem przekonany, że będzie racjonalna.
       Grzegorz Schetyna i Elżbieta Gelert odwiedzili też elbląskie firmy – Browar i OPEGIEKA.
       – Chcieliśmy pokazać Panu Marszałkowi, że w Elblągu jest nie tylko szpital, w którym pracuję – wyjaśniała dziennikarzom Elżbieta Gelert. – Jest także Browar, OPEGIEKA i inne bardzo dobre firmy. Tu się też można rozwijać, można pracować. Chcieliśmy pokazać Panu Marszałkowi ludzi, którzy kochają to miasto, chcą tu żyć, tu się rozwijać i działać także na rzecz innych. I myślę, że udało nam się Go przekonać, że tak właśnie jest.
       Grzegorz Schetyna odpowiadał też na pytania dziennikarzy.
       – Instytucja referendum, możliwość bezpośredniego odwołania wójta, burmistrza lub prezydenta, to instytucja potrzebna, a przykład elbląski czy inne przykłady z ostatnich miesięcy bardzo dobitnie świadczą, że samorządowcy powinni słuchać wyborców i to nie tylko w kampanii wyborczej, ale cały czas – mówił między innymi. – Referendum to substytut kontroli społecznej, kontroli wyborczej i uważam, że dobrze, że jest.
      

 

Owtarcie małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim Schetyna uważa za duży sukces, choć przypomniał, jak wielu przeciwników miał ten pomysł.
       – Pamiętam śmiertelny bój z posłami PiS-u, którzy mówili o przestępstwach, do jakich będzie dochodziło po otwarciu małego ruchu granicznego, o przemycie, o wszystkich najgorszych rzeczach. Między innymi popularny poseł Tomasz Kaczmarek, znany jako Agent Tomek, też bardzo się martwił o przyszłość tego terenu – mówił Grzegorz Schetyna. – Ja uważam, że to jest wielki sukces. Jeżeli mamy to usprawniać, to trzeba pytać ludzi, jak oni to oceniają. Dla Elbląga, dla całego tego rejonu mały ruch graniczny jest bardzo ważny, naprawdę może go ożywić. Liczby i informacje, które do nas docierają, są bardzo optymistyczne. Jak najwięcej wymiany ludzi, jak najwięcej zakupów, jak najwięcej biznesu, bo to też będzie tworzyć nowe miejsca pracy.
      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Żebyście zjechali sie wszyscy darmozjady to i tak nie wygracie za panem Wilkiem pójdą starsi mądrzy ludzie prosto po mszy w kościele którzy poznali już biedę a młodzi jak chćą byc dalej oszukiwani i żyć jak nędzarze to niech wam nabijają kabzę a sami będą zbierać puszki wy szykujecie już portfele żeby je zapełnić kosztem ludzi pracy a potem bedziecie się smiac że raz kolejny oszukaliście głupi naród
 • Przeczytajcie najnowszy raport NIK - u o tym jak rząd Tuska w 2012 roku zmarnował 19 miliardów złotych ( które wpłacili podatnicy ), jak będzie tak dalej to wszyscy POjedziemy. .. ..
 • Żenada, myślą że co dwa dni jakiegoś łaj*zę przyślą to Platforma wygra? Nie ma szans! Elbląg wolny od Platformy ! (LeSeFer)
 • za nasza kasę ubierał swoją żonę i ministrów milijony na nagrody i latał tyle samolotem co hermaszewski taka dobroć dało nam po ateraz jadą jak muchy do g. .. zeby oszukać nas poraz kolejny tyeraz wy popracujcie sobie aż do śmierci nawet do 100lat i życze wam wszystkim sto lat ale pracy takiej harówki jak mamy my za 1600 brutto
 • Tak, mnóstwo kasy wsiąkła, jak kamfora. Do tego jeszcze, niektórzy z PO uwielbiają winko i cygara na koszt Polaków.
 • Myślę że ludzie w końcu zrozumią kto nas okradł i chce robić to dalej obrazaja przy tym wartości religijne polaków chodza do kościoła przyjmując komunię robią świętokractwo to wszystko dla okja dla nas żeby żyło się lepiej żeby im kapał tłuszcz z ichpodgardla my mamy pracować do śmierci jak niewolnicy
 • Zobaczcie Gelert jeszcze nie wygrała a już siedzi i podpisuja jakies papiery i drą japę łącza nas ŻUŁAWY TAK TO PRAWDA HOTEL żuławy gdzie zapewne suto zakrapiacie sprawy gdzie nasi nowi radni że poz\walają na taka samowolę
 • macie rację że namawiacie na s do frekwencji na pewno będzie duża tak duża jak wasza klęska to bedzie wasz ostatni marsz do urn ale z opuszczona głową
 • Jak było referendum to do urn się nie szło ,a teraz sraczka Wilk na prezydenta i na pochybel czarnym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  Czytelnik_MOBI_52980(2013-07-02)
 • wszystkie osiem komentarzy potwierdzają sprzeciw wobec każdej wiary nakazującej kochać bliźniego swego. Agresja i chamstwo Wstyd.
 • nie mogę patrzeć na te PO-wskie zakłamane ryje !!!!
 • Tylko WILK rozprawi sie z tą bandą baranów z PO :D
Reklama