UWAGA!

Hala na rynku?

Prezydent Elbląga, Henryk Słonina zaproponował elbląskim kupcom zadaszenie targowiska przy ul. Płk. Dąbka, budowę hali targowej w tym miejscu lub... obcego inwestora.

Propozycja Urzędu Miejskiego dotyczyła budowy dwukondygnacyjnego budynku ze stoiskami i pawilonami oraz parkingu. Koszt przedsięwzięcia to - bagatela - 40 milionów złotych.
     Jak mówi Lucjan Filaszkiewicz z Rady Gospodarczej "Żuławy", przedstawiciele czterech elbląskich stowarzyszeń kupieckich: "Rynek" (zrzeszające handlujących na targowisku przy Płk. Dąbka- red.), "Manhattan" (ich sąsiedzi z byłego Ruskiego Rynku - red.) Gildii Kupców Żuławskich i Rady Gospodarczej "Żuławy" zdecydowali, że przyjmują propozycję, a priorytet w tworzeniu grupy inwestorskiej będą miały osoby, które dotychczas handlowały na targowisku. Grupa ma powstać w najbliższym czasie tak, by w ciągu kilku tygodni przygotować koncepcję upiększenia targowiska i ustalić zakres prac przed upływem obecnej kadencji samorządu.
     - Zaproponujemy takie rozwiązanie, które zdecydowanie poprawi estetykę targowiska, a jednocześnie uwzględni możliwości finansowe kupców - mówi Filaszkiewicz.
     Członkowie pozostałych stowarzyszeń obiecują pomoc prawną (tym, którzy zdecydują się zainwestować w halę) i - być może finansową. Kupcom nie spodobała się jednak brzmiąca jak groźba zapowiedź prezydenta, że jeśli lokalny biznes nie odpowie na jego propozycję, przekaże sprawę kontrahentom z Niemiec.
     - Nie tak powinna zachowywać się władza, którą wybraliśmy - mówią kupcy. - Samorząd nie powinien być orędownikiem obcego inwestora.
     Oficjalne stanowisko w sprawie targowiska kupcy mają przedstawić prezydentowi w przyszłym tygodniu.
     - Ważne jest to, że przy okazji rozmów o targowisku udało się nawiązać dobre stosunki z pozostałymi stowarzyszeniami i skonsolidować elbląskich kupców - uważa Lucjan Filaszkiewicz.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A po chu.. komuś dach nad leżakami????? I po co upiększać biedę, przyjezdni powinni wiedzieć, gdzie trafili. Oj Słonina, Słonina - kto ci znowu posmarował (albo chcesz by ci posmarował)?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mister ?(2002-02-21)
 • Ciekawym, czy osoba dorabiająca sobie do renty, czy tez emerytury sprzedażą ogórdkowych płodów ziemii bęzie stać, aby zainwetować jaiekolwiek pieniądze. Na pomoc finansową niemają co liczyć. To mydlenie oczu. Nie jestem pewien czy taka hala zapewni odpowiednią estetykę tego miejsca. Kolejny duży hangar przy Płk. Dąbka... jednak z pewnością poprawiłaby warunki pracy handlujących namiociarzy i łóżkopolowców. niech się oni sami wypowiedzą na temat tego projektu, anie chcą ich uszczęśliwiać, być może, na siłę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PanNikt(2002-02-21)
 • No, tak. Mister, to może być kolejna szansa na wyrwanie jakiejś kaski przed kończącą się kadencją. W wyborach bezpośrednich taki człowiek, jak Słonina nie ma szans na prezydenturę w naszym mieście. Przydałby się człowiek z menagerskimi zdolnościami, o trzeźwym spojrzeniem na polityke naszego miasta. I co najważniejsze - bez balastu partyjnego nacisku. Może znacie taką osobę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan NIkt(2002-02-21)
 • Znamy, Mirosław Kozłowski z slidarności jest idealny na to stanowisko ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bolek i Lolek(2002-02-21)
 • Władze miasta reprezenują postawę kupczyka, nie kupca z kodeksu handlowego, może ktoś w ratuszu przestanie sobie robić jaja z mieszkańców Elbląga, zwłaszcza tych bezrobotnych. Co z zagospodarowniem poligonu,cisza, a to byłyby nowe miejsca pracy, co ze świetnym pomysłem Stocznia Elbląg, bankructwo, miasto na siłę, chce się pozbyć udziałów? Kupczyć a nie produkować, mentalność Władz miasta. A kto ujajił port w Elblągu, znaczący udziałowiec, miasto. Może dlatego chcemy do Gdańska. Choroba trwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Jestem ciekaw le kosztowały Radę Miasta sylwestrowe fajerwerki w tym roku. pewnie nie mało, ponieważ trzeba się dobrze zaprezentować przed jesiennymi wyborami.Za to ludzie handlujący ogórkami i czajnikami muszą zebrać bagatela, ot tak 40 mln.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bonzo111(2002-02-21)
 • o qzwa - dobre miejsce pod nastepny hipermarket (sprawa zalatwiona - bedzie HIT- kit albo REAL bo niby skund ci lozkowi kupcy wezma 40mln pln czyli 10mln $ bo tyle akurat kosztuje taki hiperek)
 • Do Pana Filaszkiewicza : tej władzy My niestety nie wybraliśmy - to radni zadecydowali kto będzie sprawował urząd Prezydenta. A teraz o sprawie; teren przy ulicy Płk Dąbka prawie zawsze był targowiskiem i widzę, że władzy uczepiły się myśli o kontynuowaniu przeznaczenia tego miejsca. A dlaczego nie oddać tego Panu Mytychowi i zbudować tam osiedle na wzór tego na Krakusa lub Żyrardowskiej. Poprawi się architektura miejsca i ogólny wygląd działki. Jaka musi być logika sytuowania nowego obiektu handlowego w pobliżu ledwie zipiącej Gildii i dopiero co pobudowanej HyperNowej. Tym bardziej, że UM na swojej stronie www nie wymienia tego obszaru jako "oferty inwestycyjnej" dla potencjalnych zainteresowanych ... Taka hala owszem ale na przykład na działce przy ulicy Warszawskiej gdzie zajeżdżał cyrk i Inwazja RMFu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-02-21)
 • Co ty Ryszard Ochódzki na wyspie Spichrzów chciałbyś budować jakąś halę. Nie znasz planów zagospodarowania tego terenu czy co? A czemu na Warszawskiej myślę, że na Bulwarze też by się zmieściła. Zastanów się co piszesz następnym razem.
 • Ryszard Ochódzki: Ale co do Dąbka to popieram. Tyle miałem do powiedzenia.
 • Kupcy maja racje: nasi przywodcy zachowuja sie wobec obywateli jak sierzant wobec poborowych. Ale straszenie kupcow elblaskich niemieckimi konkurentami ustanawia nowy rekord niekompentencji figurek z ratusza. Ciekawe dlaczego nie potrafia oni znaezc wspolnego jezyka ze spolecznoscia Elblaga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2002-02-21)
 • Wyspa Spichrzów a miejsce-plac pod halę to dwie różne lokalizacje. Tyle tylko, że oprócz planu zagospodarowania Wyspy Spichrzów nie ma nic więcej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-02-21)
Reklama