UWAGA!

Hallo... tu sala nr 203

 Elbląg, Pacjenci szpitala są zadowoleni z telefonów
Pacjenci szpitala są zadowoleni z telefonów

Nowa centrala telefoniczna oraz ponad 200 telefonów przy szpitalnych łóżkach to jedna z większych inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu. To wszystko dla poprawienia komfortu leczenia.

Telefonizacja szpitala zaczęła się w marcu ubiegłego roku po podpisaniu przez szpital i elbląski rejon Telekomunikacji Polski odpowiedniej umowy. Na jej mocy szpital zobowiązał się do udostępnienia w swoich pomieszczeniach miejsca na cyfrową centralę telefoniczną, a Telekomunikacja zobowiązała się do konserwacji sieci telefonicznej szpitala. Z wyników tej umowy zadowolone są obie strony, ale chyba najbardziej sami pacjenci.
     - W tym rejonie brakowało nam centrali. Najbliższe są na ul. Robotniczej oraz rejonie osiedla Nad Jarem - wyjaśnia dyrektor elbląskiej TP SA. Stanisław Dragan. - Tymczasem w pobliżu powstają nowe osiedla, nowe domki.
     Na terenie szpitala dotychczas było ok. 20 automatów telefonicznych wrzutowych.
     - Powodowało to pewne problemy dla naszych pacjentów. Nie każdy może wstać, podejść do telefonu i nie zawsze ma się kartę telefoniczą - mówi Tadeusz Naguszewski, zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Elblągu.
     Co prawda z „przyłóżkowych” telefonów pacjenci nie mogą dzwonić, ale w każdej chwili może zadzwonić do nich rodzina i znajomi. Każdy telefon posiada własny numer.
     Telefony działają już od 1,5 miesiąca i sprawdzają się.
     - Bardzo często dzwoni do mnie rodzina, żeby spytać się jak się czuje, czy niczego mi nie brakuje - mówi jedna z pacjentek.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wspaniale! Brawo!
  • Czy 200 telefonów "przyłłóżkowych", to dużo ? W 110 Szpitalu Wojskowym w Elblągu jest ponad 500 od ponad roku. A może by tak wideotelefony na porodówce ?, tatusiowie nie musieliby wychodzić z "kawiarenek Internetowych". I po portalu ... , za zdrowie synka.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    lekSuS(2001-02-16)
Reklama