UWAGA!

„Hańba biskupia” przed katedrą

  Elbląg, „Hańba biskupia” przed katedrą
(fot. Michał Skroboszewski)

W niedzielę w kilkudziesięciu miastach w Polsce, również w Elblągu, odbywała się akcja pod hasłem „Hańba biskupia”. Jej organizatorzy chcieli zwrócić uwagę przechodniom na problem pedofilii w Kościele.

Głośnik, z którego wydobywał się płacz małego dziecka, obok zabawki - w takiej scenerii protest pod hasłem „Hańba biskupia” zorganizowała przed katedrą elblążanka Izabela Daciuk. Przyszła tu, by zaprotestować przeciwko pedofilii w Kościele. Podobne protesty z inicjatywy Fundacji „Nie lękajcie się”odbyły się w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
       - Nazwisko elbląskiego biskupa jest w raporcie Fundacji „Nie Lękajcie się” na temat 24 hierarchów kościelnych, którzy ukrywali przypadki pedofilii w Kościele.To hańba. 14 marca Episkopat zorganizował konferencję prasową, na której napluł ofiarom Kościoła w twarz. Panowie kościelni mówili o miłosierdziu wobec sprawców. Na konferencji była mowa o statystykach i kwerendzie. Nie padło słowo „gwałt”. Nie padło słowo „przepraszamy”.Nie padło słowo „zadośćuczynienie”.

  Elbląg, „Hańba biskupia” przed katedrą
(fot. Michał Skroboszewski)

Nie będzie sprawiedliwości. Nie będzie odszkodowań. Będzie kręcenie, kłamanie i „kwerendy”. Dopóki sprawę gwałtów w polskim Kościele badać będą wspólnicy gwałcicieli. Sędziowie we własnej sprawie – mówiła przed mikrofon Izabela Daciuk. - Muszę o tym mówić, nawet gdy będę tu sama stała, może ktoś będzie chciał posłuchać.
       Jej słów słuchało kilka osób. Większośćz tych elblażan, którzy szli do katedry na mszę, mijało ten happening z obojętnością. - Chyba elblążanie są zmęczenie tymi protestami – stwierdził Izabela Daciuk.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama