UWAGA!

Harcerze pojechali na Ukrainę

Dziś wieczorem 7. Elbląska Drużyna Wędrownicza "Plejady" wyruszyła na Ukrainę. W trakcie 19-dniowej wędrówki harcerze odwiedzą Lwów, Kijów i Odessę, będą również wędrować po Czarnochorach. To ostatnia grupa tegorocznych obozowiczów z elbląskiego hufca.

- Polakom Ukraina kojarzy się z biedą, trochę z niebezpieczeństwem. Dzięki obozowi pragniemy zmienić, choć w nas ten stereotyp - mówi Adam Krause, komendant hufca ZHP w Elblągu. - Do tej pory nasza drużyna odwiedziła pod żaglami Rosję, pieszo Słowację, a na rowerach Danię. Wówczas przemierzyliśmy prawie 800 km. Podczas każdego wyjazdu poznajemy kulturę danego kraju oraz przekonujemy się, ile z naszych wyobrażeń jest prawdą. Jak do tej pory zawsze spotykaliśmy się z samymi pozytywami. Liczymy, że tym razem będzie podobnie.
     Obozy Elbląskiej Drużyny Wędrowniczej kształcą pod względem duchowym, jak i organizacyjnym. Harcerskie obrzędy powitania i pożegnania dnia tworzą niezapomnianą atmosferę, a organizacja - stawianie biwaków, ciągła wędrówka, samodzielne gotowanie - to wszystko jest próbą, która kształtuje hart ducha. W ten sposób młodzi ludzie uczą się łamać swoje bariery, stawiać sobie cele i realizować je.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama