UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Hospicjum zaprasza na debatę

2013-10-30
Aktualizowany 2013-11-08 12:41
Elbląg, Hospicjum zaprasza na debatę

Hospicjum Elbląskie zaprasza we wtorek, 19 listopada o godz. 12 na debatę orgaznizowaną w ramach X edycji kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie”.

Pomysłodawcą i koordynatorem kampanii „Hospicjum to też Życie” jest Fundacja Hospicyjna. Tegorocznym tematem jest problem osierocenia dzieci i przeciwdziałanie jego skutkom pod hasłem „Pomóż ukoić ból”
       „Okres żałoby jest szczególnie trudny dla dzieci i młodzieży. Przeżywają oni traumę spowodowaną utratą najbliższej osoby, czemu często towarzyszy obniżenie statusu materialnego rodziny. Odczuwalny jest brak bliskiej osoby, która mogłaby dziecku pomóc przejść przez ten trudny okres. Najbliższe otoczenie dziecka, także przeżywające żałobę, często nie potrafi bądź nie ma siły, by rozmawiać o tym, co się stało. W ośrodkach paliatywno-hospicyjnych są psycholodzy, którzy mogą udzielić doraźnej pomocy i wskazówek, natomiast w szkole, czyli drugim po rodzinie ważnym środowisku życia i rozwoju dziecka, pedagodzy szkolni i nauczyciele nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem przeżywającym stratę bliskiej osoby.”
Koordynator
       Celem kampanii jest przypomnienie, że opieka hospicyjna obejmuje całego człowieka – przede wszystkim chorego, ale także jego najbliższych, a szczególnie dzieci osierocone. Stąd też nasze zaproszenie, które kierujemy do pedagogów, psychologów, nauczycieli, opiekunów. Spotkajmy się i podyskutujmy na ten ważny dla nas wszystkich temat!
       Fundacja Hospicyjna realizując kampanię chce wzmocnić pomoc finansową oraz pomoc psychologiczną poprzez stworzenie programu opieki psychologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży, ale także opiekunów i nauczycieli. Ma m.in. powstać strona internetowa poświęcona wsparciu psychologicznemu dzieci, młodzieży, opiekunów i nauczycieli oraz podręcznik.
       To ważne, abyśmy umieli wesprzeć osierocone dzieci i młodzież, bo gdy otrzymają kompetentną pomoc i wsparcie, gdy zrozumieją to, co się wydarzyło, mają szansę dobrze sobie radzić w trudnych sytuacjach życiowych. Jako specjaliści zajmujący się tematyką śmierci i żałoby chcemy służyć Wam wsparciem i stworzyć lepszy program dzieciom osieroconym.
      
       Zapraszamy serdecznie pedagogów, psychologów, nauczycieli na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 12, we wtorek 19 listopada br. w Hospicjum Elbląskim, przy ul. Toruńskiej 17B. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie Państwa obecności do 4 listopada (ilość osób), tel. kontaktowy: 55 239 61 65, lub e-mail: biuro@ehospicjum.pl.
       Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatorki kampanii Anny Podhorodeckiej: anna@ehospicjum.pl, nr tel. 602 309 970.
      
      
Anna Podhorodecka, Koordynator
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama