UWAGA!

Hotel Stadion: Jedni rezygnują, drudzy chcą przejąć

 Elbląg, Hotel Stadion: Jedni rezygnują, drudzy chcą przejąć
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Integracyjny Klub Sportowy Atak zrezygnował z przejęcia od miasta w dzierżawę hotelu Stadion przy ul. Brzeskiej. Władze miasta prowadzą teraz rozmowy w tej sprawie z Concordią Elbląg.

Stadion przy ul. Brzeskiej miał być wydzierżawiony przez IKS Atak na 15 lat. Miało tu powstać centrum szkoleniowo-pobytowe dla sportowców niepełnosprawnych. Zgodę na bezprzetargowe przekazanie obiektu pod koniec czerwca ubiegłego roku wyrazili elbląscy radni, ale jak się okazuje z planów nic nie wyjdzie.
       - Zdecydowaliśmy się jednak na rozwój naszej bazy w podelbląskim Piastowie, gdzie powstaje centrum pobytowo-treningowe dla osób niepełnosprawnych. Organizujemy tam od dłuższego czasu zawody w siatkówce plażowej i zgrupowania sportowe – mówi Tomasz Woźny, prezes IKS Atak.
       Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną rezygnacji z ubiegania się o dzierżawę hotelu, były zbyt wysokie koszty dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co dalej stanie się z hotelem? Jego przejęciem jest zainteresowana Concordia Elbląg, która prowadzi w tej sprawie rozmowy z ratuszem.
       - Złożyliśmy taką deklarację – potwierdza Marek Burkhardt, dyrektor Concordii Elbląg. - Jesteśmy zainteresowani przejęciem hotelu praktycznie od 2015 roku, kiedy MOSiR ogłosił takie plany. Teraz, po rezygnacji IKS Atak, prowadzimy rozmowy z miastem, odbyło się kilka spotkań w tej sprawie, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły.
       By mogły zapaść, Rada Miejska musi najpierw wycofać cały czas obowiązującą uchwałę z czerwca ubiegłego roku. Wówczas w jej uzasadnieniu napisano m.in.: „„Budynek hotelowy przy ul. Brzeskiej jest w złym stanie technicznym – potrzebna jest modernizacja węzła ciepłowniczego, pokoje i łazienki wymagają generalnego remontu, wyposażenie meblowe, z uwagi na wysoki stopień zużycia, winno być wymienione. Niski standard nie sprzyja funkcjonowaniu obiektu i przekłada się na jego słabe obłożenie, co sprawia, że jest nierentowny i jego dalsze utrzymywanie wiąże się z dużym dofinansowaniem. Biorąc powyższe pod uwagę oraz uwzględniając różnorodność i duży wybór bazy noclegowej zlokalizowanej na terenie Elbląga, nie ma zarówno społecznego jak i ekonomicznego uzasadnienia dalsze utrzymywanie obiektu noclegowego „Stadion” przy ulicy Brzeskiej 44”.
       Co ciekawe, Concordia – jeśli do przejęcie obiektu dojdzie – chce w nim prowadzić właśnie hotel. - Byłby on oczywiście ogólnodostępny dla gości, ale szczególny nacisk chcemy położyć na organizację obozów sportowych, dlatego potrzebujemy bazy noclegowej – dodaje Marek Burkhardt.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dla dobra naszego samorządu oraz majątku obiekt powinien zostać sprzedany za wartość rynkową bez jakichkolwiek ulg! NIE za żadną 1zł i nie żadne dzierżawy na 15 lat za śmieszne pieniądze! Co do decyzji Ataku- napiszę, a nie mówiłem, że tak będzie?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  Kat.,Na.,Idiotów(2018-01-19)
 • Atak jak zwykle, gdyby dostał za darmo, a miasto wzięło by na siebie opłaty to łaskawie, może, itd. , itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  Słowa(2018-01-19)
 • Sprzedac na wolnym rynku bez żadnych upustów. Miastu przydadza sie pieniadze ze sprzedaży tego hotelu chociażby na remont hotelu Atletikon.
 • Sprzedać. Tylko sprzedać. Tutaj czuć - na kilometr -kolejną prywatę. Radnemu marzy się kolejna posadka.
 • A co ten pan co jest " z zawodu dyrektorem" nie ma pomysłu na dalszą eksploatację budynku noclegowego/ bo to nie jest hotel w przepisach dot. kategoryzacji/? A Concordii będzie się opłacało? Czy tu jednak nie będzie kolizji interesów / obecny włodarz miasta i dyrektor klubu są z jednego KWW /?
 • zrezygnowali - ale oczywiście gdyby to był Wersal to by chętnie wzięli. .. Niedługo znowu zorganizują mistrzostwa świata w których weźmie udział 3 drużyny i dumnie staną na podium. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  senator(2018-01-19)
 • nieopłacalne prowadzenie hotelu dla miasta ale dla prywaciarza trzepanie kasy za obozy dzieci tak? dla niepełnosprawnych dzieci był plan i dofinansowanie ze środków np. PFRON na remont na Łęczyckiej i potraktowano je jak g. .. .polityka jeszcze tylko troszkę do wyborów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  mama....(2018-01-19)
 • Sprzedać i za pozyskane środki modernizować stadion przy Agrykola.
 • "Najpierw zrobię, a potem się zobaczy" to z takim hasłem wyborczym powinien stawać do reelekcji obecny włodarz miasta. Wypisz wymaluj idealny slogan wpisujący się w działalność tego pana i jego podwładnego od sportu. Najpierw zamykamy, potem otwieramy, myślimy, główkujemy i tak w kółko. WSZYSTKIE hotele robotnicze prosperują, a tu klops. Nawet na parkingu klimat jak po Czarnobylu. Ale jak się nie chce zarabiać to się traci. O' pardon - płaci mieszkaniec Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Starydziad(2018-01-19)
 • Sprzedać i odrestaurować willę na Piechoty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  draben(2018-01-19)
 • Senator, Kat na idiotów, Słowa... żal mi Was. Piszecie a nie macie bladego pojęcia o czym, zwykłe nieudaczne trolle... Jak się na tym znacie to weźcie to cudo i urządźcie tam Las Vegas, mistrzostwa na 3 drużyny i co tam jeszcze chcecie, tylko ruszcie d...py od klawiatury. Z góry było wiadomo że Concordia nie odpuści, a dotychczasowi włodarze tego świetnego obiektu już pokazali do jakiego stanu można to doprowadzić...
 • podpisz się z imienia i nazwiska to będziemy się licytować na sukcesy i dokonania życiowe frustracie nie marnuj energii na klikanie tylko weź się do roboty!
Reklama