UWAGA!

Hubertus ,,Pod Lasem”

W sobotę 8 listopada w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Pod Lasem” w Piastowie odbędzie się tradycyjny Hubertus. Początek imprezy o godz. 12.

Nadeszła jesień, coraz to krótsze dni nastrajają nas do przemyśleń, refleksji oraz do oceny minionego już prawie roku. Ale to jeszcze nie koniec! Jesień jest czasem, kiedy to w stajniach organizowane są Hubertusy.
     Od najdawniejszych czasów ulubioną rozrywką możnych było polowanie. Jedną z jego form było polowanie konno, ze sforą psów. Do dziś takie polowania na lisy odbywają się w Anglii. W Polsce odbiciem tradycji polowań konnych jest Bieg Myśliwski Świętego Huberta, którym czci się święto patrona myśliwych, jeźdźców i koni. Przypada on 3 listopada i biegi odbywają się głównie tego lub w najbliższy mu weekend.
     W tym roku w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lasem” w Piastowie w gminie Milejewo Hubertus odbędzie się 8 listopada. Gospodarze zapraszają wszystkich chętnych, zarówno konno, jak i piechotą do uczestnictwa w tym święcie.
     Na tegorocznego Hubertusa już zgłosiło się 24 jeźdźców wraz ze swoimi rumakami, po zakończonym biegu ogłoszony zostanie król tegorocznego polowania, a po dekoracji jeźdźców i koni wszyscy uczestnicy są zaproszeni na ognisko połączone z pieczeniem
     kiełbasek, zostanie również podany pyszny domowy bigos i wiele innych specjałów.
     

 


     Początek imprezy o godz. 12.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No można, i w pore i na czas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antracyt(2008-11-03)
 • A darmowe piwko i kiełbaski będą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piastek(2008-11-04)
 • czy można przyjechać na rowerze góralu bo śmigam szybciej niz niejedna szkapa, szczególnie z gory,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bikerrr(2008-11-04)
 • Będe tam na pewno :) Zapewniam, że odbicie historycznych ceremoniałów Hubertusa wprowadzi nas w NIEZAPOMNIANY klimat, jaki towarzyszy tej imprezie co rok. .. Zadbają o to doświadczeni właściciele gospodarstwa "Pod Lasem" jak i towarzystwo młodszych, oraz starszych pasjonatów tego pięknego sportu. Otoczony pięknym krajobrazem teren, przyprawiony świętującym towarzystwem w dźwiękach stukotu kopyt. .. Ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek przy cichym akompaniamencie rżenia koni. .. Unoszący się zapach domowego bigosu. .. Trzeba tam być! Atrakcji na pewno nie zabraknie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skromnie_boski_michaś(2008-11-04)
 • ten niby sport, jeżdziectwo, to doskonały przykład na pokazanie jak czlwoiek może upodlic zwierze, wolny koń musi dzwigac na plecach czlowieka gnebiciela, to straszne, taka znieczulica na krzywdę konii,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aminals(2008-11-04)
 • Niech dzieciaki nadal mają takie zabawy jakie mają, a zobaczysz jak CI się będzie mieszkało za kilka lat obrońco zwierząt. Jeździectwo to jedna z najlepszych form wychowywania dzieci. .. Można też fajnie spędzić czas. .. Tylko idiota może twierdzić że jeździectwem można skrzywdzić konia. Można chociaż na chwilę odciąć się od *** E-ga i jeszcze źle. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skromnie_boski_michaś(2008-11-04)
 • Kto na koniu siada temu fajka spada.
 • Rozdmuchane zapowiedzi i chała na poczatku w srodku i na koncu. Ale mi doświadczenie !!!????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  towarzyszący(2008-11-08)
 • Miałem okazję uczestniczyć w nie jednym hubertusie ale takiego nie było i pewnie nie będzie nigdzie. Pozdrowienia dla gospodarzy i całej stajni w Piastowie! A ty towrzyszący jak z zazdości pękasz to lepiej się nie wypowiadaj. .. Co może grochówki nie jadłeś, bigosu nie próbowałeś to na pewno cię tam nie było. Pozdrawiam wszystkich uczestników!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczestnik(2008-11-10)
Reklama