UWAGA!

I po wyciągu...

 Elbląg, Trwa rozbiórka wyciągu na Gorze Chrobrego
Trwa rozbiórka wyciągu na Gorze Chrobrego (fot. Michał Skroboszewski)

To faktyczny koniec stoku narciarskiego w Elblągu. Trwa demontaż infrastruktury narciarskiej na Górze Chrobrego.  Zobacz zdjęcia. 

Kończy się, niestety, historia wyciągu narciarskiego na Górze Chrobrego. W 2018 r. spółka PT Góra Chrobrego, która prowadziła tam ośrodek narciarski, zakończyła działalność. Pomysłów, co zrobić dalej było wiele, ale jak dziś widać na stoku, żaden nie doczekał się realizacji. Ostatecznie stanęło na tym, że dzierżawca ma zabrać swoje rzeczy i oddać działkę miastu.

- Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego miało zabrać swoją infrastrukturę do końca czerwca tego roku. Ze względu na pandemię koronawirusa termin został przedłużony do końca września – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

Na stok wjechał sprzęt i wszystko wskazuje na to, że infrastruktura zakończy swój żywot na złomowisku. Miasto za 346 tys. zł odkupiło od dzierżawcy jedynie chodniki, zbiornik retencyjny oraz parking.

Co będzie dalej? Na razie nie wiadomo. Zmiany klimatu, stosunkowo łagodne i krótkotrwale zimy spowodowały, że prowadzenie „klasycznego” stoku narciarskiego jest nieopłacalne. W listopadzie 2018 r. szacunki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówiły o 600 tys. zł rocznych kosztów utrzymania obiektu. Dziś do tej sumy trzeba tez dodać koszt budowy nowej infrastruktury.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama