UWAGA!

I ty możesz mieć wpływ na wygląd miasta

 
Elbląg, Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na problem nielegalnie wiszących reklam
Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na problem nielegalnie wiszących reklam (fot. AD)

Wielu kwestię estetyki traktuje jako sprawę drugorzędną, ale każdy chciałby żyć w ładnym mieście. Dlatego coraz więcej osób chce walczyć z wszędobylską reklamą, która bardzo często odbiega od kanonów piękna. Tak było już w Poznaniu, Bydgoszczy, Gliwicach, teraz po raz kolejny swoich sił w tym zakresie chce spróbować Elbląg. Organizatorzy akcji zrywania reklam już w najbliższą sobotę zapraszają wszystkich, którzy chcieliby powiedzieć "nie" zaśmiecaniu przestrzeni.

Jak wyjaśnia Olga Stolarska, inicjatorka akcji, nie chodzi tu o walkę z reklamą jako taką, ale z tą, która wisi nielegalnie. Na taką sytuację nie godzi sie coraz więcej Polaków, coraz więcej wie również, że prawo w tej dziedzinie jest nieskuteczne. Dlatego bierze sprawy w swoje ręce.
       – Przestrzeń miasta to nasza wspólna przestrzeń, warto żeby nie była zaśmiecona – wyjaśnia inicjatorka akcji Olga Stolarska. - Nie będziemy zrywać tych ogłoszeń albo reklam, które są użyteczne społecznie. Poza tym nie będziemy ruszać tych umieszczonych na słupach ogłoszeniowych, które należą do Zarządu Budynków Komunalnych, a także tych naklejonych na przystankach, bo to miejsca, gdzie reklamę można powiesić i nie wiadomo kto zapłacił za jej umieszczenie, a kto nie.
       Jak dodaje Olga Stolarska akcję wspierają również właściciele słupów oświetleniowych, na których można spotkać nielegalnie wiszące reklamy.
       Wszyscy, którzy mają ochotę przyłączyć się do akcji mogą to zrobić w w najbliższą sobotę (25 października). Zacznie się ona o godz. 9, a miejscem zbiórki jest sąd przy Placu Konstytucji (przy ul. 1 Maja).
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niech elbląska Straż Biznesowa ruszy swe tłuste dupy i karać tych ulotkowiczów, co zaklejają słupy!
 • Wy o zrywaniu reklam a ja wczoraj wieczorem bylem świadkiem naklejania owych reklam na slupach przy ulicy Krolewieckiej i to pod sama komenda policji.. Widac ze to nie jest lamanie prawa
 • Panie Prezydencie Wilk, czy to prawda że w EPEC-u spółce podległej miastu został przeprowadzony "konkurs" na kierownika kotłowni szyty pod znajomego pana prezesa tejże spółki?
 • KIEDY zaczniecie karać tych co wieszają ogłoszenia typu - pożyczki słup na słupie i niszczą i śmiecą tym dziadostwem miasto.
 • a kiedy tych co rzucają pety na potęgę?
 • albo tych, którzy z funduszu obywatelskiego zniszczyli park za kościołem św. Rodziny? nastawiali koszy na śmieci co 5 m, przyłażą papierosów palacze śmierdziacze, i toj toje smierdziooje!! A piękny park poszedł. .. .. !
 • Zrywanie reklam i karanie mandatami uważam za słabe rozwiązanie. Od pewnego czasu, widząc te wszystkie BOCIANY I PROVIDENTY na słupach oświetleniowych, wpadłem na inny pomysł, co niniejszym włodarzom podsuwam: wprowadzić uchwałę, że każdy słup jest do wynajęcia (zresztą jest, co widać przy wyborach) i za każdą ulotkę na słupie wystawiać fakturę firmie, która odniosła korzyść, np. 500 zł za słup tygodniowo. To o niebo prostsze, niż udowodnić komuś z imienia i nazwiska dewastację lub zaśmiecanie. A dokumentowanie tego dać paru bezrobotnym, zarobią na 100% na siebie, tym samym przestaną brać chwilówki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  woland(2014-10-23)
 • woland ma rację !!! Właściciel słupa kosi kasę od reklamującego się :)
 • A co z reklamami wiszącymi nielegalnie na budynkach? Na budynku basenu wisi reklama restauracji przykrywając całe okno. Zgodnie z prawem może wisieć tylko na budynku który ma remontowaną elewację. Budynek jest własnością Miasta. Takich reklam jest w naszym mieście więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  stoppłachtom(2014-10-24)
 • woland - niestety zgodnie z prawem nie da się tak zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  orianka(2014-10-24)
 • "I ty możesz mieć wpływ na wygląd miasta" - musiałbym mieć pozwolenie na broń i pozwolenie na odstrzał. ..
 • albo weźcie się za ulotkarzy roznoszących śmieci po klatkach i klamkach. Oni nie są bezkarni! „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny” (art. 63a).
Reklama