UWAGA!

Ich największy sukces

 
Elbląg, (WS)
(WS)

Co uważa Pan/Pani za swój największy sukces zawodowy (nie polityczny)? – to drugie pytanie, które zadaliśmy kandydatom na prezydenta Elbląga. Przybliżając sylwetki kandydatów i ich poglądy, pragniemy ułatwić elblążanom podjęcie wyborczych decyzji z najbliższą niedzielę.

Cezary Balbuza, Komitet Wyborczy Wyborców Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego
       – Od 2009 roku jestem dyrektorem zespołu szkół dla dorosłych Centrum Nauki i Biznesu Żak w Elblągu. W ciągu zaledwie trzech lat pracy wraz ze swoim zespołem współpracowników zreorganizowałem pracę w podległych mi kilkunastu szkołach, ściągnąłem do pracy wielu dobrych fachowców, w efekcie nasz oddział powiększył się o 500 procent, stając się jednym z największych tego typu podmiotów w Polsce! Korzystając z nabytego doświadczenia i wykształcenia wyższego z zakresu zarządzania, chciałbym przeorganizować pracę Urzędu Miasta i wprowadzić Elbląg na ścieżkę dynamicznego rozwoju.
      
       Ewa Białkowska, Komitet Wyborczy Ruch Palikota Elbląg +
       – Moim największym sukcesem zawodowym jest doprowadzenie drużyny polskich panczenistek do zdobycia brązowego medalu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku i wielu medali mistrzostw świata na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Te sukcesy świadczą o tym, że zdobyłam umiejętności kierowania zespołem zdolnym do osiągania największych nawet sukcesów.
      
       Elżbieta Gelert, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
       – Za swój największy sukces uważam stworzenie zespołu, dzięki któremu Wojewódzki Szpital Zespolony, przez ostatnie 15 lat przez ten zespół zarządzany, dochodził do czołowych pozycji w tak wielu rankingach ogólnopolskich. Rynek służby zdrowia to niebywale trudny temat, nasz szpital należy do nielicznego grona placówek medycznych, które naprawdę dają rade pod względem finansowym i kadrowym. Oczywiście nie zawsze pokrywa się to z poziomem świadczonych usług medycznych, zdarzają się różne przypadki, ale to już nie zależy wyłącznie od zarządzających i na tle reszty kraju szpital też bardzo dobrze się prezentuje.
      
       Paweł Kowszyński, Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
       – Większość mojej pracy zawodowej to była praca z młodzieżą, jako nauczyciel, wychowawca. Swój sukces zawodowy wiążę właśnie z działalnością pedagogiczną, ponieważ jestem dumny z moich uczniów, którzy potrafili sobie poradzić w dzisiejszej rzeczywistości, mają pracę i utrzymują swoje rodziny, a to oznacza, że mój udział w ich wychowaniu również przyniósł efekt.
      
       Lech Kraśniański, Komitet Wyborczy Wyborców Wolny Elbląg
       – W swoim życiu miałem różne etapy pracy zawodowej. Byłem prywatnym przedsiębiorcą, członkiem zarządu dużych spółek prawa handlowego, ale moim powołaniem jest praca prawnika dla dobra społecznego. Przy wykorzystaniu swojej wiedzy mogę pomagać różnym grupom społecznym i to jest mój największy sukces zawodowy.
      
       Janusz Nowak, Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
       – Przyznanie przez marszałka woj. zachodniopomorskiego tytułu „Inwestycji roku 2011” dla „Tłoczni Gazu w Goleniowie” (części Gazoportu Świnoujście – inwestycji strategicznej dla kraju), którą miałem zaszczyt i przyjemność kierować.
      
       Edward Pukin, Komitet Wyborczy Wyborców Naszą Partią jest Elbląg
       – Utrzymanie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych i przekształcenie upadającej spółdzielni „Wolność” w spółkę prawa handlowego. Ponadto, sam stałem się przykładem na to, że każdy młody człowiek, nawet ten z biednej rodziny, może pokonać kolejne szczeble kariery zawodowej, doskonaląc uparcie swoją wiedzę i nabywając życiowe doświadczenie.
      
       Jacek Tomczak, Komitet Wyborczy Wyborców Partia Elblążan
       – Budowę nowoczesnej infrastruktury informatycznej w Elblągu (EPT, Miejska Sieć Szerokopasmowa). Obecnie stanowi to potencjał do uruchomienia tysięcy miejsc pracy i działalności gospodarczych dla elblążan. Niestety, od zakończenia inwestycji w 2011 roku potencjał tych inwestycji w niewielkim stopniu jest wykorzystany.
      
       Jerzy Wilk, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
       – Kierowanie zakładem pracy chronionej przez okres 23 lat bez wsparcia i pomocy państwa. Pozyskanie zaufania niewidomych i głuchoniemych, co nie jest łatwe.
      
       Witold Wróblewski, Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego
       – Uczestniczyłem w realizacji wielu inwestycji, które dziś służą mieszkańcom naszego miasta, a bez których trudno byłoby sobie wyobrazić sprawne w nim funkcjonowanie. To na przykład budowa węzła Elbląg-Wschód, Trasa Unii Europejskiej, budowa hali sportowej, lodowiska czy linii tramwajowych wraz z zakupem nowych tramwajów, tzw. ogórków. Aktualnie natomiast realizuję między innymi program budowy 350 km dróg wojewódzkich o wartości 1,2 miliarda złotych współfinansowany z funduszy unijnych. To, że mogę pracować dla ludzi, na rzecz rozwoju Elbląga i regionu, daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia.
      
       Od redakcji
       Pytania – w sumie było ich siedem – zadaliśmy wszystkim kandydatom na prezydenta Elbląga. Odpowiedzi kandydatów publikujemy w kolejności alfabetycznej. Jedynym o ograniczeniem, z powodu którego ingerowaliśmy czasem w tekst odpowiedzi, była jej długość – maksymalnie trzy zdania.
      
       Zobacz też:
       Politycy, których cenią
      

      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo Balbuza masz mój głos! Facet pracowity, wykształcony, zaradny z konkretnymi sukcesami zawodowymi takiego Prezydenta nam trzeba!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  10
  wyborcarealista(2013-06-19)
 • Szkoła dotowana z miasta i z subwencji oświatowej, to nie jest sukces. Sukcesem są np. wyniki absolwentów, np. zdawalność matury czy egzaminu zawodowego, czyli jednym słowem poziom tej szkoły. Tak samo jak nie jest sukcesem kierowanie szpitalem czy inna firmą, ale wyniki, które ta firma osiąga (miejsca w rankingach, nagrody, stan finansów).
 • No nie, tylko nie nauczyciel, tylko nie Balbuza. Tacy ludzie nie maja pojęcia jak trzeba rządzić, potrafia nauczać i chwała im za to.
 • Że się tak odniosę: Ewa Białkowska - niech się pani zajmie panczenami bo zaraz Fornalik tu wystartuje. Elżbieta Gelert - PO jest spalone, niech Pani zajmie się Szpitalem i walką o prawa pielęgniarek żeby nie budowały miasteczek pod Sejmem. Paweł Kowszyński - dumny to pan możesz być ze swojego życia bo za wykształcenie młodzieży odpowiada oświata a za ich pracę Oni sami, pan byłeś narzędziem nawet jak jeszcze nie miałeś średniego i "nauczałeś" zawodu. Lech Kraśniański - to niech Pan dalej doradza ale od czasu do czasu za darmo dla dobra społecznego bo nie znam akcji żeby Pan był pod darmowym doradcą dla najbiedniejszych. Janusz Nowak - dla pana jak widać Elbląg jest obcy. Edward Pukin - szlachetnie niech się pan zajmie osobami niepełnosprawnymi a nie w polityke. Jacek Tomczak - struktura informatyczna to najwieksza plaga inwigilacji obywateli. Nie ma czym się chwalić. Jerzy Wilk - pan juz dociągnie do emerytury na tym stołku od którego przez 23 lata nie może się oderwać. Witold Wróblewski - pan juz tyle sie nachapał przez te inwestycje że warto się tym zainteresować jak to jest że ciągle jest pan w tak drogich inwestycjach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  4
  16LATEK(2013-06-19)
 • Tylko pan Wilk i PIS - krótko.
 • Aaa, jeszcze Cezary Balbuza - pan w oswiacie chyba po rodzicach więc niech tak zostanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  7
  16LATEK(2013-06-19)
 • Tylko W. Wróblewski- ma jakieś normalne osiągnięcia reszta to dyrdymały.
 • Rozumiem, że Wróblewski odpowiada również za przebudowę drogi 503 z Elbląga do Pogrodzia. Faktycznie sukces - pogratulować. Zapomniał również przypisać sobie odbudowy miasta, budowy Truso, Plastyku itp. MEGALOMAN.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  Mieszkanieczpamięcią(2013-06-19)
 • O mamusiu, tylko nie Wróblewski- tylko nie PSL>
 • Pan Wilk twierdzi że kierował Elsinem bez wsparcia Państwa a dotacje PFRON to co?
 • ciekawe, że pan Kraśniański taki skromny. .. nie wspomina o swojej wytężonej pracy na różnych polach. .. :)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  janina(2013-06-19)
 • Dlaczego mimo rzekomego doświadczenia Pukina żadna poważna firma go nie zatrudniła w czasie ostatnich 10 lat? Dlaczego nie chwali się referencjami? Każdy poważny kandydat powinien je posiadać. Może po prostu ich nie ma?
Reklama