UWAGA!

Idą tłuste lata?

- Dalsze remonty w Teatrze Dramatycznym oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu to nie jedyne, jakie planujemy – tak o przyszłorocznym budżecie instytucji kultury w województwie warmińsko - mazurskim mówi marszałek Andrzej Ryński.

Wrzesień to tradycyjnie czas, kiedy samorządowcy wszystkich szczebli zaczynają przygotowywać plany wydatków na kolejny rok. Marszałek Ryński mówi, że jeśli chodzi o kulturę, w 2005 roku planuje, by pieniądze na remonty otrzymały m.in. biblioteki pedagogiczne.
     - Myślę o naszych placówkach w Elblągu - teatrze i centrum kultury Światowid, o Wojewódzkich Bibliotekach Pedagogicznych w Elblągu i Olsztynie, ale też o teatrze, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych i Filharmonii w Olsztynie – wylicza marszałek.
     Andrzej Ryński dodaje, że - w jego opinii - nadchodzą tłuste lata dla placówek kultury w regionie i ludzi, którzy kulturą się zajmują.
     - Myślę, że będzie coraz lepiej, ponieważ są możliwości, by do instytucji kultury skierować poważne środki pomocowe, jest także cały duży program dotyczący ochrony dziedzictwa narodowego i w jego ramach również będziemy podejmować konkretne przedsięwzięcia – obiecuje marszałek Ryński.
     Warmińsko – mazurskie jest w grupie województw, które na kulturę przeznaczają najwięcej w kraju. W tym roku wydatki na tę dziedzinę wyniosą około 12 procent dochodów.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama