UWAGA!

Idealnym rozwiązaniem byłoby rondo?

 
Elbląg, Na tym skrzyżowaniu często dochodzi do kolizji - piszei nasz Czytelnik
Na tym skrzyżowaniu często dochodzi do kolizji - piszei nasz Czytelnik (fot. nadesłana)

- Średnio na tej "krzyżówce" dochodzi do pięciu kolizji miesięcznie, a w zimie będzie jeszcze gorzej. Może trzeba szlaban postawić aby kierowcy nie ignorowali znaku "ustąp"? - gorzko komentuje sytuację na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Konopnickiej nasz Czytelnik. - Jest tam niebezpiecznie – potwierdzają policjanci. - Idealnym rozwiązaniem byłoby rondo.

To duże i niebezpieczne skrzyżowanie. Dochodziło na nim i do kolizji, i do wypadków. W czerwcu 2010 r. samochód osobowy potrącił grupkę dzieci. Dwie ośmiolatki trafiły do szpitala, w tym jedna w stanie ciężkim. Wtedy na naszych łamach rozgorzała dyskusja. Jak czas pokazał - jedna z wielu na ten sam temat: "Tam, gdzie powinny być światła, nie ma ich. Na tym skrzyżowaniu od lat jest niebezpiecznie!! Strach przechodzić po pasach, bo samochody nagle nadjeżdżają zza rogu!!", "Ulice Konopnickiej oraz Niepodległości kuszą kierowców do szybkiej jazdy - żadna z nich nie ma ostrych zakrętów, spowalniaczy...", "Corocznie zdarza się tu kilka wypadków. W lato kilka miesiącu. (...) Gdyby była sygnalizacja świetlna bądź rondo wszyscy musieliby zwalniać" - pisali elblążanie.
       Tym razem na niebezpieczne skrzyżowanie uwagę zwraca inny Czytelnik i na potwierdzenie swoich słów przesyła zdjęcie dokumentujące kolejną kolizję.
       - Na tym skrzyżowaniu faktycznie często dochodzi do kolizji – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Jest ono duże i kierowcy – jak się okazuje – nie bardzo wiedzą, kto ma na nim pierwszeństwo. Sytuację dodatkowo komplikuje górka. Najczęściej do zdarzeń drogowych dochodzi podczas manewru skrętu w lewo – z ul. Niepodległości w ul. Konopnickiej – kontynuuje Sawicki. - Powód? Nieustąpienie pierwszeństwa.
       Zimowa aura dodatkowo utrudni jazdę na tym skrzyżowaniu. Policjanci radzą aby zachować bezpieczną odległość między pojazdami, bacznie obserwować jezdnię oraz dostosować prędkość jazdy do warunków atmosferycznych. I sami przyznają: - Idealnym rozwiązaniem w tym miejscu byłoby rondo.
       Pytania w tej sprawie skierowaliśmy do Urzędu Miejskiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to na co czekamy, rondo albo światła, czy musi ktoś najpierw zginąć?????
 • jeszcze rondo by sie przydało na skrzyżowaniu kościuszki i królewieckiej obok szpitala tam wyjechać w szczycie z kościuszki graniczy z cudem a i wyadków tam też nie malo
 • Rondo rozwiązało podobny problem na drugim końcu ulicy Niepodległości a na tej krzyżówce problemem jest jeszcze to, że kierowcy nie używają kierunkowskazów lub włączają je w momencie skrętu. Takie zachowanie sprawia, że dłużej się czeka na wykonanie swojego manewru (bo trzeba ustąpić pierszeństwo komuś kto niby jedzie prosto i skręca w ostatniej chwili) i wprowadza zbędną nerwowość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  Lokalnymieszkaniec(2013-10-25)
 • To samo powinno być na skrzyżowaniu Konopnickiej z Piłsudskiego. Wyjazd z Beniowskiego jest trudny.
 • To nie jest dobre rozwiązanie, robię blacharkę, z tego żyję ja i moja rodzina. Rondo może odebrać mi dochody i obniżyć mój poziom życia. Lepiej załatajcie kilka dziur niż płacić miliony na rondo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  8
  blacharz.(2013-10-25)
 • Rondo na tym skrzyżowaniu-jak najbardziej!!!, Zważywszy, że miejsca na zrobienie wygodnego ronda jest tam bardzo dużo!Światła tylko podrażają inwestycje. Ograniczają płynność ruchu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  znamsie(2013-10-25)
 • Na tym skrzyżowaniu jadąc z dzieckiem jakiś czas temu na pierwszeństwie jakaś idiotka lat około 30 jadąc z koleżanką nie skojarzyła że jest na podporządkowanej i przeleciała tuż przede mną nawet nie zwalniając prędkości. Dam głowę że była zaabsorbowana dyskusją o podpaskach i odizolowała się od rzeczywistości. Tylko cud nas uratował bo jadąc sekundę wcześniej miałbym strzał w bok auta jak nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  kierownikszatni(2013-10-25)
 • Proszę o 2 pasy do skrętu w lewo z Grunwaldzkiej w Zatorze!!! Kto tam jeździ wie o czym mówię. Korkuje się regularnie Mickiewicza. Jeden pas w lewo i jeden lewo-prosto rozwiązałby sprawę
 • Rondo bardzo potrzebne jak już ktoś wspomniał Kościuszki/Królewiecka - lewoskręt w królewiecką w szczycie ryzykowne
 • A u pana Wilka, ciągły, brak decyzji, chyba za długo pracuje ten pan Wilk.
 • A może nauczyć się jeździć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  fffff(2013-10-25)
 • No i jeszcze rondo na łęczycka-grottgera-rawska. ..
Reklama