UWAGA!

Iława promuje Kanał Elbląski

 
Elbląg, Iława promuje Kanał Elbląski

Na sportowo, na folkowo – pod takim hasłem w najbliższy weekend w Iławie odbędzie się Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego. Bogaty program festiwalu ma zachęcić turystów do odpoczynku w miejscowościach położonych nad Kanałem Elbląskim i korzystania z uroków całego szlaku. Do Iławy zapraszamy 30 i 31 lipca.

– Kanał Elbląski to architektoniczny i techniczny unikat światowej skali, który może stać się motorem rozwoju terenów położonych blisko niego, od Iławy i powiatu iławskiego, przez Ostródę i okolice, aż do Elbląga – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Odpowiedni projekt, wart 70 mln euro, jest realizowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Cel inwestycji to wzrost znaczenia turystyki w rozwoju gospodarczym i zwiększenie atrakcyjności oferty turystycznej obszaru wokół Kanału Elbląskiego. Skorzystają na tym nie tylko mieszkańcy, ale i turyści, głównie żeglarze. Bardzo ważne, że samorządy lokalne same te szanse dostrzegły, a inwestycja jest efektem ich wcześniejszych starań.
       Wśród weekendowych atrakcji występy zespołów folkowych, koncert festiwalowy „Jeziorak Szanty”, turniej kręgli, pokazy sztucznych ogni i wiele innych. Elementem festiwalu są także Ogólnopolskie Regaty Oldbojów w Klasie Optymist „Yellow Cup”, które odbędą się w niedzielę 31 lipca na Małym Jezioraku.
       Organizatorem festiwalu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z powiatami iławskim, ostródzkim i elbląskim.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe dlaczego nasz kanał promuję Iława? Nie mam nic przeciwko Iławianom i ich miastu, ale to kanał elbląski a nie iławski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2011-07-29)
 • To nie obgryzaj paznokci z żalu, że inni potrafią, promuj, promuj. Iława może, Ostróda może, Kętrzyn (swoje lotnisko) może, a tu zabrania ktoś? Krasnoludki? UFO?
 • Temat wyeksploatowany więc tylko powtórzę: Elbląg ma tyle wspólnego z Kanałem Oberlandzkim co ojciec Tadeusz z miłosierdziem.
 • Hero, jeżeli nie znasz tematu, to zamknij gębę albo sobie trochę poczytaj, tłumoku. alfik45
 • Jedną z większych niegodziwości wobec Żeglugi Ostródzkiej jaką swego czasu wymyslili Elblązanie było pobieranie opłat portowych na rzece Elbląg od stateczków rzecznych (śródlądowych) wg cennika opłat portowych w PORTACH MORSKICH.
 • Hero: znowu jeb. .. Sprawdź, gdie są granice portu morskiego w Elblągu. Później pisz.
 • Port Morski w Elblągu zgodnie z Uchwała Rady Miasta Elbląga z czasów prezydenta Gburzyńskiego zaczynał się na rzece Elbląg przy moście na obwodnicy a kończył na rzece Elbląg kawałek za Elektrociepłownią. Było tego coś okolo 460 hektarów przekazanych przez miasto spółce z o. o. jako udziały.
 • A jaką atrakcję, czy atrakcje turystyczne promuje miasto Elbląg ?
 • Ostróda promuje, Iława promuje, a Elbląg od lat ani słowa o Kanale. W związku z tym nie jesteśmy godni, aby Kanał nosił taką nazwę i przyjmując na klatę naszą wieloletnią nieudolność oddajemy nazwę na Kanał Ostródzki lub Iławsko-Ostródzki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sejlor(2011-07-29)
 • Hero - tłumoku, zajrzyj do podstawowej literatury tematu w Bibilotece Elbląskiej (dr. S. Januszewski, dr Kandt, prof. Mülverstädt etc. ) i nie osłabiaj swoją wrodzoną głupotą nie znających tematu. - Tłumoku, zobacz co określa rzeczownik "das Oberland" w zestawieniu z "Niederung" (Żuławy), "Drausensee-Niederung" itd. , zobacz sobie co w geofizyce niemieckiej i historiografii niemieckiej oznacza "das Oberland", oberlandzki dialkekt, oberlandzkie domy podcieniowe, czy oberlandzka rasa koni. .. Matołku - das Oberland obejmował niegdyś powiat pasłęcki, powiat morąski i północną część powiatu ostródzkiego. .. Co ma wspólnego Kanał Oberlandzki (dzisiaj Kanał Elbląski) z Elblągiem - matołku - Kanał Oberlandzki przebiega przez środek d. Oberlandu, a zaczyna się na płd. skraju jez. Druzno, które od wieków związane było z Elblagiem. Kanał Oberlandzki (Elbląski) został wybudowany po to, by skomunikować rolnicze zaplecze d. Prus Wsch. z dużym ośrodkiem przemysłowym i portem - Elblągiem. Pójdź sobie matołku do Buczyńca i przeczytaj ostatnie wersy inskrypcji na pomniku budowniczego Kanału Oberlandzkiego (Elbląskiego) - Georga Jakuba Steenke, a może coś zrozumiesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ręce opadają......(2011-07-30)
 • mamy ludzi w Urzędzie Miejskim od promocji turystyki i co zrobili przez tyle miesięcy ?
 • Do rece opadają. Ojciec Tadeusz tez jest po to aby skomunikować potrzebujacych z miłosierdziem Bożym i podobnie jak Kanał Oberlandzki jest po drugiej stronie jeziora. Używanie nazwy Kanał Elbląski to bezprawie !!!
Reklama