UWAGA!

Ile kosztuje fontanna?

 
Elbląg, Skwer im. Mariana Sawicza, popularnie nazywany Pigalakami to od lat miejsce wypoczynku elblążan
Skwer im. Mariana Sawicza, popularnie nazywany Pigalakami to od lat miejsce wypoczynku elblążan (fot.mm)

To miejsce, w którym od lat odpoczywają elblążanie. W tym roku zyskało nowy wygląd, postawione zostały nowe ławeczki, zasadzono kolorową roślinność. Skwer im. Mariana Sawicza to także fontanna, która w tym roku została oczyszczona. A jakie są koszty utrzymania tego obiektu?

Jak tłumaczy Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego, w oparciu o informacje pozyskane z Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Elblągu, jednokrotne napełnienie niecki wodą to koszt rzędu 1300 złotych. 
       Nie jest to jednak pojedyncza opłata, która zamyka koszty prowadzenia wodotrysku. Wszystkie usługi związane z poprawnym funkcjonowaniem fontanny są sprecyzowane umową dotyczącą eksploatacji i konserwacji tego obiektu. Umowa ta obowiązuje corocznie od maja do września, a wykonawcą jest EPWiK Sp. z o.o.
       Zakres usług, które musi wykonywać EPWiK nie ogranicza się jednak tylko do wymiany wody. Przedsiębiorstwo zobowiązane jest również do wyłączania i włączania fontanny, montażu i demontażu jej elementów, mycia zbiornika, konserwacji instalacji energetycznej i wodnej oraz bieżącej kontroli większości elementów. Zakres usług jest zatem dość duży, ale kwota i nie mała. Koszt jednego sezonu wynosi 14 760 złotych. Należy także dodać, że do kwoty tej doliczana jest opłata za energię elektryczną i w zeszłym sezonie koszty właśnie energii i wody w okresie funkcjonowania fontanny wyniosły 20 tysięcy złotych.
       Taka kwota to dużo czy mało? A może w sam raz, aby móc cieszyć się pluskającą wodą podczas letnich dni?
mm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gdyby tak patrzeć jedynie na koszty i opłacalność, to trzeba by było pozamykać wszystkie (nieliczne już) atrakcje w mieście, a parki, place zabaw i obiekty zaorać i posadzić buraki. Ot, takie buraczane miasto na pewno przynosiło by więcej przychodu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64
  1
  Edek..(2013-08-16)
 • 15 000 dużo, po likwidacji Straży Miejskiej będzie 1.5 mln zł które można przeznaczyć na fontanne tą jak i odnowienie innych małych które kiedyś działały w Elblągu, koło radia el i Władysława 4
 • A ja z radością czekam ma to, gdy Elbląg będzie miał. .. burmistrza a nie prezydenta bo bede mogł wtedy na wsi chodować znow kury i świniaka:)
 • fontanną się martwicie? pomartwcie się kosztami straży miejskiej, która NIE zostanie zlikwidowana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  2
  samochodzik(2013-08-16)
 • GRUPPENFUHRER WOLF jest KŁAMCĄ jak nie zlikwiduje straży miejskiej. .. .. która jest. .. .. cenzura. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  1
  strażnikwiejski(2013-08-16)
 • Straż Miejska której pod nosem parkują na zakazie, przy przejściach i na skrzyżowaniach.
 • A co będzie z innymi fontannami które sa w Elblągu popadają dalej w ruine. KIEDY budowa obiecanej fontanny na Placu Dworcowym???
 • Najlepiej zaorac Elblag. .. .. jednorazowy wydatek! Jaki jest cel tego artykulu, czy bedzie referendum za fontanna i przeciw?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  emerytka(2013-08-16)
 • chyba już ma bo sąsiad obok mnie hoduje kury
 • Fontanna powinna byc ale niektórzy dorośli dzieci nie dbaja wyrywaja kwiaty i wrzucaja do wody to straszne a rodzice patrzą jak ich pociechy dewastują i zero reakcji Wstyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  Czytelnik_MOBI_7390(2013-08-16)
 • Głosowałem na Wilka, ale jeżeli nie spełni obietnicy wyborczej o likwidacji Straży Miejskiej to "pierwszy rzucę w niego kamieniem"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  obywatelzelblaga(2013-08-16)
 • Skoro koszt jednego sezonu wynosi 14 760 złotych. Plus 20 000 za prad proponuje zrobic skrzyneczke do ktorej mozna bedzie wrzucic datek no to miejsce, a kto wie moze bedzie tyle pieniedzy ze i na Wladyslawa IV za to wybudujemy kolejna fontanne. Pozdro.
Reklama