UWAGA!

Ile przyjaznego państwa?

2008-06-16
Aktualizowany 2008-06-21 20:18

Pod takim hasłem w poniedziałek 23 czerwca odbędzie się w „Światowidzie” kolejne spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej. O tym, co do tej pory zrobiła komisja Przyjazne Państwo powołana do walki z biurokracją, bublami prawnymi i absurdalnymi przepisami, porozmawiamy z jej przewodniczącym, posłem PO Januszem Palikotem.

Przypomnijmy, że podczas Forum Debaty Publicznej spotykają się elblążanie, którzy nie są obojętni na sprawy dotyczące nas wszystkich. Gośćmi spotkań, z którymi prowadzone są dyskusje, są osoby publiczne. Tym razem będzie to Janusz Palikot, przewodniczący sejmowej komisji Przyjazne Państwo. Towarzyszyć mu będą elbląski poseł PO Krzysztof Lisek i przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Dariusz Dolczewski.
     - Wysoka frekwencja i obecność szeregu osób reprezentujących różne organizacje czy instytucje potwierdza tylko sens i celowość organizowanych przez nas spotkań. Istotne przy tym jest to, iż elblążanie podczas takiej debaty mają okazję zadawać trapiące ich pytania ekspertom z danej dziedziny - mówi Monika Stando z CKiWM ,,Światowid”.
     Gość najbliższego spotkania Janusz Palikot urodził się 26 października 1964 r. w Biłgoraju. Do czerwca 2005 r. był wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu. Był prezesem Polmosu Lublin i twórcą sukcesów firmy Ambra. W czerwcu 2005 r. ogłosił wstąpienie do regionalnych struktur PO w Lublinie. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując ponad 44 tysiące głosów. Jak sam mówi, „bez zdecydowanych, przerysowanych form przekazu nie jest się dziś w stanie zainteresować opinii publicznej”.
     Spotkanie zapowiada się wiec interesująco. Zaplanowane jest na godz. 16 w sali kameralnej Światowida. Debata ma charakter otwarty, a wstęp jest wolny.
     Tych spośród czytelników, którzy nie będą mogli osobiście zadać pytania posłowi Palikotowi, zachęcamy do zadawania pytań w naszej rubryce „..., a moim zdaniem”. Postawimy je posłowi w Państwa imieniu. Interesują nas przede wszystkim propozycje tych przepisów i uregulowań prawnych, które należy zlikwidować, ponieważ niewiele z nich pożytku, a bardzo utrudniają życie.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • swiatowid sie sypie a wy imprezy robicie. .. .. jeszcze zycie mi mile
 • Szanowny Pan Poseł Krzysztof Lisek. Czy zgłosił już Pan do prokuratury, że port w Elblągu jest rezerwatem przyrody i obowiązuje zakaz wpływania w okresie od 1 marca do 31 sierpnia. Ja zgłosiłem, zgłosił również były radny sejmiku wojewódzkiego Witold Łada, zgłosił również Mirosław Kozłowski jako Przewodniczący Regionu Solidarności i jako Prezes Stowarzyszenia Rozwój i Praca- prokuratura nie wszczyna śledztwa.Panie Pośle w tej sprawie otrzymał Pan pismo. Kiedy zmieni Pan ten absurdalny przepis. W załączeniu przesyłam Panu dokumentację jak powstawał port- Zatoka Elbląska rafzen.pl oraz jak on wygląda na mapie rafzen.pl Rezerwat ustanowił na podstawie sfałszowanych materiałów w 1991 roku ówczesny Minister Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa M. Nowicki MP 38/91 poz. 273. Bez możliwości korzystania z portu w Elblągu nie można prowadzić intensywnej wymiany handlowej z Rosją. Z poważaniem Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2008-06-17)
 • Czy to ten pan od wibratorow?
 • kto tu tego czuba zaprosił niech zrobi wykład w Kocborowie u czubków i po wykładzie niech zostanie tam na zawsze
 • Wowka Widzę, że to spotkanie być może wyjaśni mi wiele. Przyjdę i opowiem historię pewnego cmentarzyka w Lepnie oraz mojej „ współpracy” z wójtem gminy Rychliki. Zwłaszcza opowiem o jego destrukcyjnym działaniu na ruch społeczno-obywatelski. Tak a człowiek jest z PISu
 • kupcie jajka na rynku i na wykład nie koniecznie muszą być świeże należy się to POpaprańcom
 • Przyjazne państwo ? Trzeba zacząć od przyjaznego miasta, od własnego podwórka. Panowie posłowie PO powinni rozliczyć lokalnych posłów PO z tego co robią lub nie robią na rzecz poprawienia sytuacji w Elblągu. Minęło ponad pół roku od objęcia rządów PO, a w Elblągu nie ma to żadnego przełożenia. Na pierwszy rzut chociażby sprawa opisywanych tu właśnie na forum gniotów komunikacyjnych w mieście. Począwszy od nowych projektów drogowych, co do których mieszkańcy mają ciągle liczne i to zasadne uwagi, poprzez złe rozwiązania organizacji ruchu w mieście, pożerające nasze pieniądze w ilościach przekraczających wszelkie granice aż po sprawę bzdurnej lokalizacji słupków na Starym Miescie, blokującej rozwój tego miejsca i ośmieszającej nasze miasto. Od czegoś trzeba zacząć, dla mnie mogą to być słupki, bo sprawa jest spektakularna. Panie Palikot - może tym razem zamiast wibratora - w słusznej sprawie - słupek w rękę ? Przyjmując zasady tego forum podpisuję się nickiem - Antek
 • i te słupki na 12 lutego. Nóż sie w kieszeni otwiera jak na nie patrze. Kto pozwolił na taka wioche w miescie i dlaczego tak marnotrawione sa nasze pieniadze. Czy nie ma wazniejszych rzeczy do zrobienia?! vMam wrazenie ze to jakis kumpel musiał zarobić.
 • 23 czerwca 2005 ogłosił wstąpienie do regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie i w wyborach parlamentarnych w 2005 wystartował do Sejmu z listy PO. Alez w PO robi się błyskawiczne kariery. I to bez weksli. Jak w Amerykańskim filmie.
 • O nie, tylko nie Palikot. .. Omijamy Swiatowid szerokim łukiem tego dnia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hellena(2008-06-23)
 • Fryzura - "wczesna Samoobrona " + teksty które rzuca powodują zbliżenie intelektualne PO do Samoobrony LPR i PiS-u. Kto wie może to ich człowiek w strukturach PO.
 • a gdzie wibrator? bez wibratora jakos dziwnie wygląda, jakos tak smutno bardzo,
Reklama