UWAGA!

Imieniny Elżbiety

 
Elbląg, Od lewej: Krystyna Kłosin, Ewa Kołodziej, Krystyna Skowrońska, Lidia Staroń, Elżbieta Gelert, Agnieszka Pomaska, Julia Pitera oraz Elżbieta Radziszewska
Od lewej: Krystyna Kłosin, Ewa Kołodziej, Krystyna Skowrońska, Lidia Staroń, Elżbieta Gelert, Agnieszka Pomaska, Julia Pitera oraz Elżbieta Radziszewska (fot. AD)

 Siedem posłanek Platformy Obywatelskiej przyjechało dziś (18 czerwca) do Elbląga, by porozmawiać z mieszkańcami oraz wesprzeć swoją koleżankę z sejmowej ławy Elżbietę Gelert, która kandyduje na stanowisko prezydenta Elbląga. - To wyraz poparcia, ale i prezent imieninowy - mówiła Julia Pitera.

Tylko cztery dni dzielą nas od wyborów. Już 23 czerwca elblążanie zadecydują, kto zostanie prezydentem miasta. Tymczasem kampania wyborcza w toku, Elbląg przeżywa prawdziwy najazd znanych, politycznych twarzy.
       Siedem posłanek z różnych zakątków Polski - Agnieszka Pomaska, Julia Pitera, Elżbieta Radziszewska, Lidia Staroń, Krystyna Kłosin, Ewa Kołodziej oraz Krystyna Skowrońska - przyjechało po to, aby spotkać się z elblążanami. Ci pytali je m.in. o sprawę Szpitala Miejskiego, o to, czy targowisko miejskie przy ul. Płk. Dąbka pozostanie w tym samym miejscu, a także o nowy gmach sądu, który powstanie mimo sprzeciwu okolicznych mieszkańców.
       Mieszkańcy pytali również o to, jaki… charakter ma Elżbieta Gelert.
       Panie przyjechały bowiem i po to, by wesprzeć Elżbietę Gelert w wyścigu do prezydenckiego fotela.
       - Tutaj zostali przesiedleni dziadkowie mojego męża - mówiła posłanka PO Julia Pitera. - Mam sentyment do tego miasta, znam jego historię, dobrze wiem, w jakim stanie był Elbląg po wojnie, jak był zrujnowany. Kiedy przyjechałam tutaj dwa lata temu i zobaczyłam odbudowaną starówkę byłam pod wrażeniem. To piękne miasto - podkreślała. - Chciałabym, aby Elżbieta starała się promować Elbląg tak, jak na to zasługuje.
       - Niektórzy wątpią w to, czy kobieta może sobie poradzić z rządzeniem. Elżbieta w szpitalu sobie poradziła - podkreślała Krystyna Skowrońska i deklarowała: - Skoro włączyliśmy się w tę kampanię to gwarantujemy, że będziemy pomagać, nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia, kiedy ta pomoc będzie potrzebna. Elżbieta w nas ma przyjaciół, nie tylko od święta.
       - Platforma postawiła na kobiety, ponieważ są nie tylko świetnie przygotowane, ale mają w sobie empatię - mówiła Ewa Kołodziej.
       - Elbląg potrzebuje dobrego przywództwa i zarządzania. Jestem tutaj po to, aby współpraca Gdańska z Elblągiem układała się jak najlepiej - wyjaśniała Agnieszka Pomaska.
       Jak zdradziły posłanki, ich wsparcie to także prezent imieninowy dla kandydatki Platformy Obywatelskiej.
       - Przyjechałyśmy z bardzo prostego powodu - dziś Elżbieta ma swoje imieniny. To jest nasz prezent, tym samym chcemy wyrazić naszą sympatię oraz wsparcie - dodała na koniec Julia Pitera.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niezly kabaret z PO jednego wywalili a tu drugi pcha sie hehehe
 • Zespół tańczy i śpiewa - takie występy to typowe dla tych pań, ale to mierne.
 • No pani Pitera to potrafi rybke z paragonu rozliczyć, a tak poza tym to nie rozumie po co ta wizyta.
 • Sympatyczne i pozytywne. Mam już dość nudnych polityków obiecujących gruszki na wierzbie. Sensowna, lubiana, bez zadęcia kobieta, której nie przewróci się w głowie, jak zostanie prezydentem. Głosuję na Gelert, tym bardziej, że nie ma alternatywy.
 • ta Pani co tak dobrze "zarządza szpitalem" to jest jakiś zart byłem widziałem 1 (słownie) jedna toaleta i jeden natrysk ginekologia pozdrwiam warunki bydlęce. .super rządy. .. .
 • Z Okazji Imienin życzę pani PRZEGRANEJ z zbliżających się wyborach !
 • i tak wybory wygra kto inny więc po ta szopka ?
 • Dziś jest dzień sejmowy a Panie balują w Elblągu zamiast pracować na Wiejskiej a pensyjka leci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  wyborca(2013-06-18)
 • I tak wygra p. Gelert. Kobiety o imieniu Elżbieta dobrze sprawują władzę. Zresztą długo i skutecznie. Czego i naszej Elżbiecie życzę.
 • kupę kasy wydano na bezsensowne bilbordy, teraz jeszcze kupa fiutów popas sobie urządzi w naszym mieście za pieniądze podatnicze, dobry hotel, kolacyjka. .. etc. .. .. Ludzie, głosujcie na ludzi których znacie i macie zaufanie, a nie na kogoś, kto fotke walnie z Misiem, Żubrem czy innym Aleksandrem Wszystkich Polaków i Leszkiem Wspanialekończącym. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  JacekW(2013-06-18)
 • Elżbieta Galareta. Najlepsza kandydatka, zaraz po Nowaczyku oczywiście. Przecież dwa lata temu wyznaczyli Grzesia na kandydata, bo nikogo lepszego nie było. To znaczy, że peło dało nam produkt czekoladopodobny, grzesiopodobny. Wybierzmy pełowski cyrk! Będzie przezabawnie!
 • Najlepszym kandydatem na stanowisko Prezydenta Elbląga jest Jerzy Wilk z PiS nie kto stawia tego człowieka w złym świetle zapewne opozycja zaś jego pracownicy stoją za nim murem czego nie można powiedzieć o gelert ! DZIĘKUJĘ oddam głos na Pana WILKA !
Reklama