UWAGA!

Implantów nie trzeba się bać

2014-10-16
Aktualizowany 2014-10-27 10:01
 
Implantów nie trzeba się bać

Trzecie zęby same nie wyrosną. Same nie, ale dzięki zastosowaniu najnowszych technologii piękny uśmiech może zagościć na twarzy każdej osoby. Takie możliwości dają implanty, które od 20 lat wszczepiane są w klinice Ewy Radziejewskiej. Doświadczony zespół specjalistów zajmuje się nawet najtrudniejszymi przypadkami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, stosowane są implanty światowych firm, w różnym przedziale cenowym.

Dlaczego implanty?
       Implanty to coraz bardziej popularna metoda na idealne rozwiązanie problemów dla osób z jednym lub więcej brakującymi zębami, nawet w przypadku bezzębia. Implanty wyglądają, zapewniają odczucia i funkcjonują jak prawdziwe zęby. Eliminują niewygodę i niepewność związaną z luźnymi, źle dopasowanymi protezami. Pomagają zapewnić atrakcyjny i estetyczny rezultat, a także zachować kształt twarzy. Nie trzeba szlifować zdrowych sąsiednich zębów w celu stosowania podpory dla nowych zębów. Pacjent może jeść, rozmawiać i uśmiechać się bez obaw.
       - Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w stosowaniu implantów. Warto jednak zauważyć, że na świecie istnieje ponad 200 systemów implantologicznych , a moja klinika używa jednego z najnowocześniejszych, przebadanych klinicznie i laboratoryjnie. To szwedzki system Astra Tech, który zapewnia skuteczność – mówi Ewa Radziejewska, właścicielka Dental Clinic przy Grobli Świętego Jerzego w Elblągu.
       Wszczepiania wykonanych z tytanu implantów nie trzeba się bać. Podczas pierwszej wizyty w klinice każdy pacjent korzysta z konsultacji lekarskiej. Dokonuje się szczegółowego badania dentystycznego oraz wykonuje badania rentgenowskie 3D i panoramiczne ( możliwość zrobienia na miejscu), na podstawie których określamy, jaka powinna być długość i szerokość implantów, ich rozmieszczenie i możliwe rozwiązania protetyczne. Najkrótsze implanty mają zaledwie 6 mm długości ( Astra Tech), możemy je umieszczać nawet przy dużych zanikach kości.
       Podczas drugiej wizyty pacjent trafia w ręce chirurga Zbigniewa Radziejewskiego, implantologa z 17-letnim doświadczeniem. - W większości przypadków możliwe jest usunięcie zęba, założenie implantu dentystycznego i odbudowa wyrostka kostnego z użyciem biomateriałów renomowanej firmy szwajcarskiej ( wieloletnie badania potwierdzające skuteczność ) podczas jednej wizyty. Przy braku pojedynczego zęba cały zabieg nie trwa dłużej niż godzinę – dodaje Ewa Radziejewska.
       Okres gojenia trwa od 2 do 8 miesięcy. Po tym czasie pacjent ponownie odwiedza klinikę. - Przystępujemy do prac protetycznych: wykonania koron, mostów lub protez opartych na implantach. Klinika współpracuje z pracowniami protetycznymi m.in. z Trójmiasta i Warszawy. W szczególnie skomplikowanych przypadkach technik dentystyczny przyjeżdża do kliniki, celem indywidualnej pracy z pacjentem – wyjaśnia Ewa Radziejewska.
       Zabiegi związane z wszczepieniem implantów są bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Na życzenie pacjentów istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu z anestezjologiem (sedacja, narkoza). Każdy etap pracy wykonywany jest przez specjalistę z określonej dziedziny (chirurg implantolog, lekarz protetyk, technik dentystyczny). - Pacjent jest pod opieką profesjonalistów, którzy korzystają z najlepszych materiałów, urządzeń i technologii – dodaje Ewa Radziejewska .
      
       Ile kosztuje taki zabieg?
       - Cena uzależniona jest od zastosowanego systemu. Implant Astra Tech jest najdroższym systemem stosowanym w mojej klinice, oferujemy również systemy tańsze. Nieodzowna dla długotrwałego zachowania w zdrowiu Twoich nowych zębów jest higiena i pielęgnacja uzupełnień. Pamiętaj - kontynuuj rutynowe wizyty u dentysty, dbaj o zęby osadzone na implantach, szczotkując je, używaj nici dentystycznej, tak jak przy normalnych zębach, przestrzegaj dokładnie zaleceń stomatologa – podkreśla Ewa Radziejewska.
      
      
Dental Clinic Elbląg
      
       Grobla Świętego Jerzego 15
       82-300 Elbląg
       tel. 55 236 85 31
       ewa.radziejewska@wp.pl
      
       ---------------------------- artykuł sponsorowany -----------------------------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej