UWAGA!

Impreza plenerowa na pl. Jagiellończyka

Elbląg, Impreza plenerowa na pl. Jagiellończyka
fot. ze strony www.funduszeeuropejskie.gov.pl

14 i 15 czerwca na Pl. Kazimierza Jagiellończyka odbędzie się impreza plenerowa „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”. Dla uczestników imprezy dostępne będą trzy wielkie namioty wypełnione licznymi atrakcjami.

W największym z nich, sięgającym wysokości trzeciego piętra, będzie można zobaczyć między innymi: internetowy serwis wspomagający odnajdywanie osób zagubionych wraz z prezentacją urządzenia lokalizującego i przykładami zastosowania; urządzenie treningowe do uprawiania sportów narciarskich i rehabilitacji medycznej, na którym każdy może spróbować swoich sił; wirtualny spacer po terenie odnowionego kompleksu pałacowo-parkowego Zamek Książ w Wałbrzychu; budowa farmy wiatrowej za pomocą gry multimedialnej; projekt „Fabryka inżynierów” przedstawiony przez wirtualnego prezentera; pokaz zrekonstruowanego filmu przedwojennego ze zbiorów Filmoteki Narodowej.
       Wszystkie te atrakcje zobaczą także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach dedykowanego im programu edukacyjnego. Interaktywne eksponaty, symulacje komputerowe, cyfrowe wizualizacje, multimedialne gry i zabawy to gwarancja zaangażowania każdego ucznia. Na uwagę zasługują również pokazy eksperymentów naukowych i doświadczeń, warsztaty fotograficzne i plastyczne. Każdy z uczniów będzie miał okazję wypróbować, dotknąć i sprawdzić działanie poszczególnych eksponatów. Dobrą zabawę zapewni animator, który w przystępny sposób przedstawi uczestnikom wszystkie projekty. Na zakończenie każdy uczeń otrzyma specjalną grę multimedialną, a także zestaw materiałów informacyjnych.
       Kolejny namiot oddajemy we władanie dzieciom. Odbędą się tutaj gry i zabawy, zajęcia plastyczne i ruchowe. Wszyscy najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Maksymiliana Europejskiego – popularnego Euromana – w formule „szkoły na wesoło” oraz być świadkami niecodziennego pokazu naukowego.
       W trzeciej kopule namiotowej, w pierwszym dniu imprezy przeprowadzony zostanie finał konkursu „Euromania”. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia rywalizacji najlepszych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego w piątek 14 czerwca o godzinie 11.
      
       Zapraszamy w piątek 14 czerwca 2013 r. w godz. 10 - 19 oraz w sobotę 15 czerwca w godz. 10 - 18.
      
oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ze 4 całe dni rozkładania namiotów dla 2 dniowej imprezy. Że im się chce te namioty rozkładać w każdym mieście. Toż to transport i rozstawienie tych namiotów kosztuje więcej niż sama impreza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emmmmmmm(2013-06-13)
 • I właśnie to się chwali. .że komuś się chce po to żebyś ty mógł spędzić trochę inaczej czas. Fajna sprawa
 • Fundusze Europejskie. Polska korzysta. .. .ta korzysta, kto korzysta ten korzysta, a swoją drogą dlaczego tych namiocików nie postawiali na tym wygwizdowie zarośniętym nazwanym Modrzewina? boją się dzikiej zwierzyny?
Reklama