UWAGA!

Infolinia w sprawie dopalaczy

 Elbląg, Elbląska policja prowadzi akcję profilaktyczną wśród gimnazjalistów dotyczącą dopalaczy
Elbląska policja prowadzi akcję profilaktyczną wśród gimnazjalistów dotyczącą dopalaczy

W związku z nagłym wzrostem liczby zatruć wywołanych dopalaczami Główny Inspektorat Sanitarny uruchomił bezpłatną infolinię. W Elblągu od początku roku Wojewódzki Szpital Zespolony przyjął 67 pacjentów zatrutych "mocarzem" czy "magic blue". Najmłodsza ofiara miała niewiele ponad 13 lat.

W ostatnich tygodniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. W Elblągu też.
       - Od początku 2015 roku do końca lipca przyjęliśmy łącznie 67 pacjentów zatrutych tzw. dopalaczami, w tym 58 mężczyzn i 9 kobiet - informuje Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. - Pacjenci mieli od 13,5 roku do 51 lat. W lipcu, podobnie, jak to się działo w całym kraju, także my mieliśmy gwałtowny wzrost liczby ofiar dopalaczy - aż 25 osób (3 kobiety, 33 mężczyzn). Wśród tych lipcowych pacjentów aż 11 osób nie przekroczyło 20. roku życia - kończy rzeczniczka szpitala.
       Dane elbląskiego sanepidu również są alarmujące. Od początku roku do szpitali na terenie powiatu trafiło 86 osób z objawami zatrucia dopalaczami.
       Pod numerem 800 060 800 uzyskać można informacje o negatywnych skutkach zażywania dopalaczy oraz możliwościach leczenia zatruć powodowanych przez te substancje. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To za zadzwonię bo jak pod poprzednim artykule wpisalem gdzie handlują to nie sadzę, że policja tym się zainteresowała bo nadaj HANDLUJA i z POLSKI leci towar. .. .. a 12,14 latki kupują
 • Chory kraj, niezrozumiałe zasady. ludzie potrzebujący pomocy którzy uczciwie pracowali i przez wiele lat płacili składki muszą teraz czekać miesiącami na leczenie a dla tych tępych trutni leczenie od ręki, o co chodzi ??chcą się truc niech zdychają ja nie zgadzam sie na to zeby z moich podatków leczono tych idiotów
 • W ramach protestu nie płać podatków!
 • Właśnie tu chodzi głównie o podatki. Gdyby zalegalizowali i opodatkowali miękkie narkotyki to byłyby wpływy do budżetu tak jak w Holandii czy na Słowacji i młodzież kupowałaby dostępne środki a nie jakiś syf a że gó. o z tego mają to i gnębią dzieciaków. Inni to wykorzystują i sprzedają takie ścieki jak mocarz.
 • Zobacz : www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/smierc-wazna-smierc-niewazna-smierc-sluszna-smierc-niesluszna/- i przemyśl.
 • Ach ten mit wpływów do budżetu. .. tylko cały ten "wpływ" potem na leczenie tych niedorozwojów + państwo jeszcze do tego dopłaca, więc jakie to są wpływy, gdy się do nich dopłaca? Poczytaj sobie, a nie powtarzasz efekty krótkowzroczności ćpunów.
 • w końcu się wzięli za jakąś akcję związaną z dopalaczami. przeglądałam ostatnio poradnik inwestowania i znalazłam tam artykuł na ten temat-sytuacja się pogarsza i coraz więcej osób ma z nimi kontakt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  gosia12345(2015-08-05)
Reklama