UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Informacja dla rodziców pierwszaków

 
Elbląg, Informacja dla rodziców pierwszaków
fot. arch. portEl.pl

Od 1 września 2015r. do klasy pierwszej szkoły podstawowej mają obowiązek uczęszczać dzieci ur. w roku 2009 (6-latki) oraz dzieci urodzone w II połowie 2008 r. (7-latki).

Do publicznej szkoły podstawowej, dla której ustalono obwód przyjmuje się dzieci zamieszkałe w tym obwodzie bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego. Jednakże rodzice /prawni opiekunowie (którzy podejmą decyzję o uczęszczaniu dziecka do szkoły obwodowej)
       są zobowiązani złożyć tzw. zgłoszenie na druku otrzymanym w szkole obwodowej.
       Jeżeli dana szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami to może przyjąć dzieci, zamieszkałe poza obwodem szkoły po złożeniu przez rodzica wniosku.
       W postępowaniu rekrutacyjnym, powołana przez dyrektora szkoły komisja rekrutacyjna, będzie rozpatrywała wnioski biorąc pod uwagę kryteria zawarte w statucie danej placówki.
       Zatem rodzic, zainteresowany zapisaniem dziecka do szkoły innej niż obwodowa, powinien złożyć wniosek do tej szkoły na odpowiednim druku.
       Druki zgłoszeń (dla dzieci z obwodu szkoły) oraz druki wniosków (dla dzieci spoza obwodu szkoły) oraz kryteria przyjęcia dziecka spoza obwodu szkoły zostaną udostępnione do końca lutego br. na stronach internetowych i w sekretariatach szkół podstawowych.
      

 

Dla ułatwienia rodzicom przyszłorocznych pierwszoklasistów dyrektorzy szkół podstawowych ustalili takie same terminy rekrutacji do wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg w roku szk. 2015/2016 (szczegóły na zdjęciu obok).
       W przypadku, gdy szkoła po przeprowadzeniu rekrutacji w powyższym terminie, będzie nadal dysponowała wolnymi miejscami, dyrektor szkoły podstawowej może przeprowadzić rekrutację uzupełniającą w terminach ustalonych indywidualnie przez każdą szkołę.
      
      
      
      
      

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama