UWAGA!

Informacja dla rodziców pierwszaków

 
Elbląg, Informacja dla rodziców pierwszaków
fot. arch. portEl.pl

Od 1 września 2015r. do klasy pierwszej szkoły podstawowej mają obowiązek uczęszczać dzieci ur. w roku 2009 (6-latki) oraz dzieci urodzone w II połowie 2008 r. (7-latki).

Do publicznej szkoły podstawowej, dla której ustalono obwód przyjmuje się dzieci zamieszkałe w tym obwodzie bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego. Jednakże rodzice /prawni opiekunowie (którzy podejmą decyzję o uczęszczaniu dziecka do szkoły obwodowej)
       są zobowiązani złożyć tzw. zgłoszenie na druku otrzymanym w szkole obwodowej.
       Jeżeli dana szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami to może przyjąć dzieci, zamieszkałe poza obwodem szkoły po złożeniu przez rodzica wniosku.
       W postępowaniu rekrutacyjnym, powołana przez dyrektora szkoły komisja rekrutacyjna, będzie rozpatrywała wnioski biorąc pod uwagę kryteria zawarte w statucie danej placówki.
       Zatem rodzic, zainteresowany zapisaniem dziecka do szkoły innej niż obwodowa, powinien złożyć wniosek do tej szkoły na odpowiednim druku.
       Druki zgłoszeń (dla dzieci z obwodu szkoły) oraz druki wniosków (dla dzieci spoza obwodu szkoły) oraz kryteria przyjęcia dziecka spoza obwodu szkoły zostaną udostępnione do końca lutego br. na stronach internetowych i w sekretariatach szkół podstawowych.
      

 

Dla ułatwienia rodzicom przyszłorocznych pierwszoklasistów dyrektorzy szkół podstawowych ustalili takie same terminy rekrutacji do wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg w roku szk. 2015/2016 (szczegóły na zdjęciu obok).
       W przypadku, gdy szkoła po przeprowadzeniu rekrutacji w powyższym terminie, będzie nadal dysponowała wolnymi miejscami, dyrektor szkoły podstawowej może przeprowadzić rekrutację uzupełniającą w terminach ustalonych indywidualnie przez każdą szkołę.
      
      
      
      
      

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama