UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Informacja z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych

Analiza bezpieczeństwa miejsc służących latem elblążanom do kąpieli była głównym tematem posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej w Elblągu w dniu 27 sierpnia.

Ponadto członkowie komisji w składzie Maria Kosecka (przewodnicząca), Henryk Horbaczewski (wiceprzewodniczący) oraz członkowie Jolanta Janowska, Grażyna Kluge, Robert Turlej – zapoznali się z promującymi bezpieczeństwo na drogach działaniami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, raportem o bezpieczeństwie na drogach do szkoły i wysłuchali informacji na temat aktów wandalizmu, do których dochodzi na terenie miasta.
       Obecni na posiedzeniu przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miasta zgodnie przyznali, że w naszym mieście brakuje kąpieliska z prawdziwego zdarzenia i trzeba zachować czujność wszędzie tam, gdzie mimo zakazów ludzie wchodzą do wody. Strażacy mają w swych szeregach nurków i ratowników wodnych oraz specjalistyczny sprzęt, jednak od chwili zgłoszenia wypadku utonięcia do przybycia na miejsce strażacy tracą zbyt wiele czasu, by ich pomoc była skuteczna. Dlatego najważniejsza jest obecnie powszechna edukacja społeczeństwa, zarówno dzieci jak i dorosłych. Patrole policjantów i strażników miejskich starają się, by młodzież nie kąpała się w miejscach niedozwolonych, jednak to nie zawsze skutkuje, co więcej często dzieci przebywają nad rzeką w towarzystwie osób dorosłych, które zajęte sobą, nie zwracają uwagi na grożące dzieciom niebezpieczeństwa. Chodzi prawie zawsze o elblążan mieszkających w pobliżu rzeki Elbląg. Łatwiej dopilnować bezpieczeństwa kajakarzy dzięki policyjnemu sprzętowi pływającemu.
       Wszyscy obecni na posiedzeniu uznali, że należy uświadomić wszystkim, że woda to żywioł, z którym nie ma żartów, że trzeba mówić o tym, jak ratować tonącego także podczas lekcji pływania, które przez jeden semestr ma każdy uczeń szkoły podstawowej, i że w przyszłym sezonie letnim już w maju należy zacząć kontrolować miejsca potencjalnego zagrożenia utonięciem.
       Optymistyczniejszy wydźwięk miała relacja z działalności WORD. Dzięki systematycznie prowadzonej edukacji dzieci i młodzieży spada liczba ofiar wypadków drogowych. Sama edukacja jest prowadzona profesjonalnie i systematycznie. Nadaje się jej atrakcyjne formy – konkursy, festyny, turnieje – stosowne dla poszczególnych grup wiekowych, także dla podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych. Zarówno członkowie komisji jak i przedstawiciele służb mundurowych nie szczędzili słów uznania dla takiej długofalowej i przynoszącej efekty pracy.
       Pracownicy magistratu dokonali oględzin terenów na których znajdują się szkoły i ocenili, że z małymi wyjątkami, drogi do szkoły są przygotowane prawidłowo.
       Co do aktów wandalizmu to, zdaniem policji, są dziełem kilkudziesięciu może osób notorycznie niszczących wiaty przystankowe, rozbijających samochody i tłukących szyby.
       Dokonana analiza terenów osiedlowych i spółdzielni mieszkaniowych wykazała, że najwięcej problemów ma SM „Sielanka”, natomiast przykład ul. Łęczyckiej wyraźnie świadczy o tym, że osoby zaangażowane czynnie w tworzenie ładu, potem o ten ład dbają. Niestety, wciąż mamy do czynienia z bezmyślnym niszczeniem mienia wspólnego, także znaków ostrzegawczych i środków mających służyć ratowaniu istnień ludzkich.
       Członkowie Komisji postanowili wystąpić do Prezydenta Miasta z wnioskami w sprawie: zapewnienia bezpiecznych dróg do placówek oświatowych oraz poprawy bezpieczeństwa na niestrzeżonych kąpieliskach na terenie miasta.
      
      
Maria Kosecka, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Centrum patologii znajduje sie na Królewieckiej. Dom Zapachów przyciąga młodzież. Aż miło popatrzeć na te niezmącone żadną myślą twarzyczki. Niemce i ruskie zdobędą nas bez żadnego wystrzału już wkrótce. Jako naród wymieramy, albo topimy się pod wpływem środków zniewalających, albo rozkładamy ten kraj wąchając jakieś kleje. Te wszystkie komisje działają tu i teraz, doraźnie. poczekajmy jeszcze 20 lat. Będzie płacz i zgrzytanie zębów
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2 1
    (2013-08-29)
Reklama