UWAGA!

Inspektor Wojsk Lądowych w Elblągu

 
Elbląg, Inspektor Wojsk Lądowych w Elblągu
fot. st. chor. Sławomir Tessar

24 stycznia w Dowództwie 16 PDZ przebywał Inspektor Wojsk Lądowych, gen. dyw. Janusz Bronowicz. Inspektora powitał w Elblągu Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski.

Zasadniczym celem wizyty było zapoznanie stanu osobowego Dowództwa Bursztynowej Dywizji oraz Dowódców jednostek wojskowych 16 Dywizji z kluczowymi informacjami, dotyczącymi struktury, przeznaczeniem i zadaniami Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz zasadniczymi kwestiami, wpływającymi na realizację zadań w uwarunkowaniach nowego systemu dowodzenia i kierowania Siłami Zbrojnymi RP.
       Inspektora Wojsk Lądowych powitał w Elblągu Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski. Trzeba przyznać, że zarówno dyslokacja, jak i zadania, problemy i kluczowe informacje, dotyczące Dowództwa i jednostek 16 Dywizji, są znane generałowi Bronowiczowi, ponieważ nie dalej jak w sierpniu 2013 roku, przekazał dowodzenie Bursztynową Dywizją generałowi Surawskiemu. Tak więc w trakcie spotkania z Dowództwem Dywizji i Dowódcami podległych jednostek wojskowych, bardzo szybko dyskusja przybrała bardzo konkretny i merytoryczny charakter. Odpowiedzi na zadane pytania przez Inspektora Wojsk Lądowych w wielu kwestiach rozwiały niekiedy rodzące się wątpliwości.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ruskim wystarczą 3 minuty żeby Polskę zmieść z powierzchni ziemi i na nic wam wasze wizyty i szkolenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  8
  Chruszczov(2014-01-24)
 • Bez tabliczek ani rusz. .. .. Teraz kombinują jak wyprowadzić wojsko z Elbląga !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  5
  rezerwakadrowa(2014-01-24)
 • Ten artykuł pisał chyba niepiśmienny, Panie Tuszyński czas nauczyć się pisać ze zrozumieniem. .. ..
 • Nie wiem czy Dowództwo Generalne wie jak są wykorzystane obiekty sportowe w Elblągu. Hale sportowe po południu są zamknięte i niedostępne choćby dla byłych żołnierzy i ich rodzin - tak nigdy nie było w przeszłości. Te reorganizacje sprawiają, że proste i oczywiste sprawy stają się problemem i paradoksem. Wojsko ponosi koszty utrzymania tych obiektów i jednocześnie zamyka je przed społeczeństwem gdzie tu logika i rozsądek. ..
 • do jasnej anielki, toć okręty tona od nadmiaru rdzy i generałow!
 • " gdzie tu logika i rozsądek. .. " niby gdzie. .. .. w MON ??/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Dobresobie..(2014-01-25)
 • Myślę że inspektor zwrócił uwagę że na fakt marnotrawstwa pieniążków podatników przeznaczonych na cele w zakresie wykorzystania obiektów sportowych, hal gimnastycznych, basenu, obecna polityka świadczy o prowadzonych sporach d-ców i powadzonej izolacji z ze środowiskiem. (basen i hale sportowe na Mazurskiej popołudniami puste obiekty nie udostępnia się rodzinom żołnierzy, czy też dla uprawnionego środowiska elbląskiego. Zarządcy w/w obiektów to Mistrzowie wykrętu z uwzględnieniem o własnej wygody nie pomijając dowartościowanie swojej osoby w dobie ustaw.
 • życzliwośc uszanowanie elokwentne słówka tylko na pokaz a przykładem jest smutna realizacja. - co się stało z byłymi miłośnikami 13 pplot którzy chcieli kontynuować tradycje współpracy z jednostką na ul. mazurskiej która dziedziczyła tradycje i obiekty po 13 pplot możliwością korzystania z hali gimnastycznej. a byłych miłośników 13pplot wyrzucono z hali sportowej przedstawiając argumenty nieprawdziwe. czy to jest nasze wojsko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  1
  43BYŁYCHMIŁOŚNIKÓW(2014-01-25)
 • Czy inspektor będzie też wysłuchiwał skargi wnioski zażalenia jeżeli tak to zgłaszam się pierwszy w zakresie naruszeń doktryny dotyczącej współpracy ze środowiskiem elbląskim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Izolatka(2014-01-25)
 • wszystko co związane z wojskiem to kasa wywalona w błoto
 • Szanowny Pan Inspektor jak zwykle będzie dużo mówił a i tak nic z tego nie wyniknie, wszak był tu Dowódcą i nic nie zrobił a wręcz przeciwnie raczej zniszczył. .. .zainteresowani wiedzą. .. .
 • Co za bzdury koleś wypisujesz o hali sportowej na ul. Mazurskiej, wystarczy umówić się na rozmowę z dowódcą i określić w jakie dni o której godzinie itd itp. po co siejesz ferment i fałszywe oszczerstwa. Hala jest do dyspozycji ale jak ktoś myśli że przyjdzie bez uprzedzenia i go wpuszczą to się myli !
Reklama