UWAGA!

Internauci zdecydują, jakie będzie logo miasta

 Elbląg, Internauci zdecydują, jakie będzie logo miasta
fot. arch. portEl

35 prac z całej Polski wpłynęło na konkurs na projekt logo Elbląga. W najbliższy piątek (25 maja) komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze, które wraz z zaproponowanym w „Strategii promocji Elbląga na lata 2012-2015” logo zostaną poddane pod głosowanie internautów.

Prace na konkurs można było składać osobiście w Urzędzie Miejskim do 18 maja lub przesyłać pocztą. W tym drugim przypadku decydowała data stempla pocztowego. Zdecydowana większość z 35 nadesłanych projektów napłynęła z całej Polski.
       - Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni oddźwiękiem, jaki wywołał konkurs na projekt logo Elbląga – mówi Rafał Gruchalski, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Liczba projektów złożonych na konkurs z całej Polski przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
       25 maja odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej pod przewodnictwem prof. Mariusza Dąbrowskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W skład komisji weszli ponadto: artysta plastyk Zbyszek Opalewski, grafik Janusz Kozak, marketingowcy: Piotr Kaczyński i Andrzej Duszyński, radny PO Robert Turlej oraz radny Elbląskiego Dobrego Samorządu Piotr Macutkiewicz. Zaproszenia do udziału w komisji konkursowej nie przyjęli przedstawiciele klubów radnych SLD i PiS.
       Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na 28 maja. Dzień później rozpocznie się drugi etap konkursu, czyli głosowanie na stronie internetowej www.elblag.eu na ostateczny kształt logo naszego miasta. Pod głosowanie zostaną poddane projekty wybrane przez komisję konkursową oraz logo zaproponowane w Strategii Promocji Elbląga na lata 2012-2015.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • informatyk z PWSZ będzie oceniał prace plastyczne? nie wiem czy obecność p. Turleja tylko u mnie wywołuje uśmiech na twarzy
 • a ty kim jestes?, ze bedziesz mial mozliwosc glosowania
 • Internauci wybiorą koko, koko Elbląg spoko logo wisi hen wysoko. Wszyscy logo w d. .. mamy i z Elbląga spie. .. .
 • "komisja jest w składzie – pięciu przedstawicieli Prezydenta i po jednym reprezentancie klubów, czyli wraz z przedstawicielem klubu PO Prezydent ma 6 głosów z 9-osobowej komisji. Poza tym były konkurs ma nawiązywać do strategii, a przecież ta strategia nie jest jeszcze uchwalona, więc dlaczego ma do niej nawiązywać? Do tego musi być to turbo, muszą być kolory pastelowe i muszą być odniesienia do energii, pomarańczy, cytryn i tego wszystkiego, co jest napisane w strategii. I że na koniec logo, które ma być wybrane przez komisję zostanie skonfrontowane z tym logo, które już jest. Czyli albo to, co powstanie będzie bardzo podobne albo wygra to logo, które już zostało zaprezentowane. To by było najwygodniejsze dla pana Prezydenta, bo wtedy nikt by go nie oskarżył, że jest niegospodarny". - cytat z Jerzego Wilka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec elblążkowa(2012-05-24)
 • Mam pytanie - zgodnie z informacją p. Wilka z sąsiedniego portalu, Urząd Miasta ELBLAG zakupił już jakies gadżety z logo ślimakowym. (długopisy, flagi, koszulki, kubki i inne bajery). Co będzie jeżeli wygra logo konkursowe? Jeżeli wygra logo nadesłane przez uczestnika konkursu? Czy ktoś zwróci KASĘ do budżetu miasta? A jeżeli nie zwróci - czy będzie można to zgłosić jako niegospodarność środkami publicznymi (nie wiem gdzie, ale np. do NIKU, US. .. nie znam sie). I czy w dobie kryzysu stać nas na takie rozpasanie i wyrzucanie pieniędzy na te właśnie "bajery"? O opinie proszę fachowców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zapytuje się(2012-05-24)
 • Turlej? nie no. a kim on jest zeby oceniac prace?
 • Czyżby herb w którym są 2 krzyże maltańskie nie wystarczył ?
 • obel- jesteś pusty jak garnek w cygańskiej chacie.
 • ad garnek -właśnie w taki sposób internauci wybrali piosenkę na Euro. A tak poważnie to "miasto"robi wała z mieszkańców, którzy nie akceptują polityki obecnych władz.
 • Za 1000 zł - 10 procent podatku od gier losowych - 19 procent podatek dochodowy = wysokość nagrody dla laureata na czysto to 760 zł. Gdy UM wysyłał Elblązań na tandetne logo ślimak 150.000zł. .. .Bojkotują ten konkurs. Niech kłamstwem Nowaczyk nie myśli oczu Elblązanom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BOJKOT DZIAŁAN UM(2012-05-24)
 • .. .Macytkiewicz, prezes Wolności, ktory za pieniadze kupił fotel radnego. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nie-członek komisji(2012-05-24)
 • Turlej-przyjaciel POlicji:)))
Reklama