UWAGA!

Inwestycja, która musi wskoczyć na właściwy tor

 
Elbląg, Teren przy ul. Agrykola potrzebuje remontu
Teren przy ul. Agrykola potrzebuje remontu (fot. MS)

O przebudowie toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola prezydent mówił już w maju. W sierpniu ogłoszono pierwszy przetarg, chętnych nie brakowało, ale ich usługi okazały się zbyt drogie. Teraz miasto po raz kolejny chce znaleźć wykonawcę, który podjąłby się tego zadania.

O przebudowie toru wrotkarskiego oraz terenu, który znajdują się wewnątrz, mówiono już pod koniec maja. To właśnie wtedy prezydent Witold Wróblewski pochwalił się, że miasto otrzymało dwie dotacje na ten cel.
       W sierpniu ogłoszono przetarg na to zadanie, ale nie udało się znaleźć wykonawcy. Urzędnicy planowali, że na taką inwestycję miasto może wydać 4,5 miliona złotych. Tymczasem zainteresowani wycenili swoją pracę znacznie wyżej – ceny wahały się od 7,3 do 8,3 miliona złotych.
       Ostatecznie przetarg unieważniono, a teraz rozpisano kolejny.
       Ten, który wygra będzie musiał rozebrać istniejący tor o długości 333,33 m, wykonać odwodnienie i nawierzchnię betonową z systemem chłodniczym, konieczny będzie również zakup i montaż agregatu chłodniczego oraz band.
       Z kolei na terenie, który znajduje się się wewnątrz toru, miałyby się pojawić boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i w tenisa, a także przejście podziemne na płytę boisk.
       Wykonawca będzie musiał również wykonać oświetlenie, ogrodzenie, postawić śmietniki oraz ławeczki.
       Chętni mogą zgłaszać się do 3 grudnia, a ten, który wygra będzie miał pół roku na wykonanie zadania od daty zawarcia umowy.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Najpierw stadion!!!!!11
 • Jest nowy minister sportu niech dołoży do remontu lub budowy nowego toru łyżwiarskiego. Są sukcesy od lat w Elblągu a obiekty budują tam gdzie nie ma sukcesów, medali. A Posłowie z PIS, PO i inni na co czekacie?????
 • Kolejny raz przetarg wygra najtańszy wykonawca o podobnej jakości inwestycji. Tanie mięso psy jedzą tak jak w tym przypadku, a wielka szkoda.
 • to jak miasto ma 4,5 mln to może niech zrobią pół toru wrotkarskiego? kto tam szacuje inwestycje? czytam kolejny artykuł o miejskich inwestycjach i wszystkie były wycenione przez miasto dużo poniżej najniższych cen ofertowych uzyskanych w przetargu. to przecież kompromitacja urzędu. co robią radni? może niech się tym zainteresują, a nie zmieniają tylko stołki. to wstyd dla Elbląga przed Wykonawcami zwłaszcza z innych miast Polski. nic dziwnego, że ludzie śmieją się z urzędników.
 • wyrzucenie pieniedzy w bloto !!!!!
 • Jak tu się dziwić, że miasto się nie rozwija. Obywatele powinni mieć do wglądu wykaz wpływów ze wszystkich środków, całkowitych ponoszonych kosztów funkcjonowania i innych inwestycji miasta. Myślę, że wtedy sytuacja szybko zmieniłaby się na lepsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  bezznaczenia(2015-11-18)
Reklama