UWAGA!

Inwestycja na kruchym lodzie

Po raz kolejny przesunął się termin zakończenia trwającej już prawie trzy lata modernizacji lodowiska przy ul. Karowej w Elblągu. Władze miasta zapowiadają jednak, że z obiektu będzie można korzystać już jesienią tego roku.

Po modernizacji lodowisko przy ul. Karowej ma być zadaszonym, nowoczesnym obiektem z widownią na ok. 600 osób oraz porządnym zapleczem. Zakończenie inwestycji, która rozpoczęła się w październiku 1998 roku, wstępnie zaplanowano na jesień 1999 roku. Po raz pierwszy prace wstrzymano w styczniu 1999 roku po demontażu starych band.
     - Gdyby chociaż bandy zostały, można by wylać wodę i zrobić naturalne lodowisko - podkreślał Henryk Swisłocki, kierownik klubu.
     W lutym tego samego roku w Elblągu pojawił się wiceprezes Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki, który rozwiał nadzieje władz miasta na pozyskanie środków z budżetu centralnego. Ta decyzja spowodowała, że jasne się stało, iż nie uda się zakończyć modernizacji lodowiska przed końcem 1999 roku. Z pomocą pospieszyli - rok później - radni miejscy. W czerwcu 2000 roku zadecydowali o zaciągnięciu kredytu na modernizację lodowiska. Jeszcze w grudniu 2000 roku Andrzej Budzelewski, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu, zapewniał, że w czerwcu 2001 roku nastąpi odbiór techniczny obiektu.
     Inwestorowi nie uda się jednak dotrzymać tego terminu. Nastąpiło kolejne przesunięcie:
     - Z obiektu będzie można korzystać jesienią tego roku - mówi dzisiaj Andrzej Budzelewski.
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Stare bandy usunięto i teraz należy poczekać aż nowe się pokażą w Elblągu. Policjanci powiedzą czy już mamy nowych bandytów. Gdyby chociaż bandy zostały, można by wylać wodę i je zamrozić (oszczędność na kajdankach i więzieniach). Lodowisko będzie miało porządne zaplecze, bo dotychczasowy Teatr jest Dramatyczny. Z obiektu będzie można korzystać jesienią tego roku? Szkoda, że tylko jesienią, bo zima jest równie atrakcyjna na łyżwy. Chyba ktoś tu kogoś wyślizgał.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrzej(2001-06-20)
Reklama