UWAGA!

Irak: Mieszane uczucia

Dziś o godz. 12 w koszarach przy ul. Królewieckiej rozpocznie się uroczyste pożegnanie kolejnej grupy żołnierzy, która odleci do Iraku.

Około 300 żołnierzy pożegna dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. Krzysztof Skarbowski. Jak zapewniają sami żołnierze, nastroje i humor dopisują, cieszą się też, że skorzystają z uroków lata i pogody, która w Polsce w tym roku nie dopisuje.
     Jednym z tematów rozmów uczestników trzeciego kontyngentu są oczywiście ostatnie doniesienia mediów o tym, że wielu powracających z Iraku potrzebuje pomocy psychologicznej. Żołnierze przyjmują te informacje z mieszanymi uczuciami.
     - Tak naprawdę żaden z nas tu, w Polsce nie jest w stanie przewidzieć, jak zniesie warunki i trudy służby w Iraku - mówią. - Na pewno wojsko coraz więcej wagi przywiązuje do kondycji psychologicznej i selekcja żołnierzy trzeciej zmiany była bardzo duża.
     W Iraku jest już połowa uczestników trzeciej zmiany polskiego kontyngentu. Kolejni będą tam wyjeżdżać na przestrzeni najbliższych tygodni.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama