[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jacek Protas na czele Związku Województw RP

Elbląg, Marszałek Jacek Protas został Prezesem Zarządu Związku Województw RP
Marszałek Jacek Protas został Prezesem Zarządu Związku Województw RP (fot. AD)

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas został Prezesem Zarządu Związku Województw RP. Nowe władze ZWRP wybrano w Poznaniu, dokładnie w dwudziestą rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym.

Delegaci do Zgromadzenia Ogólnego ZWRP podkreślali ogromne zaangażowanie  i doświadczenie samorządowe Marszałka Jacka Protasa, wskazując również na promowane przez niego liczne inicjatywy współpracy regionalnej. Doceniono także skuteczne kierowanie przez Jacka Protasa pracami Komisji ds. Polski Wschodniej ZWRP.
       - Dziękuję za okazane mi zaufanie. Niezwłocznie przystąpię do realizacji zamierzeń, które przedstawiłem delegatom. Liczę przy tym na wsparcie reprezentantów wszystkich województw - powiedział marszałek Jacek Protas tuż po wyborze.
       Związek Województw RP jest organizacją skupiającą przedstawicieli samorządów województw i reprezentującą ich interesy przede wszystkim w kontaktach z Radą Ministrów oraz parlamentem. Członkowie ZWRP są ponadto aktywni w międzynarodowych instytucjach skupiających władze lokalne i regionalne, a w szczególności na forum Komitetu Regionów UE i działającego przy Radzie Europy Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych.
       Obradujący w Poznaniu Kongres 20-lecia Samorządu Terytorialnego zgromadził delegatów Związku Województw RP, Związku Powiatów Polskich, Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, Unii Miasteczek Polskich oraz Unii Metropolii Polskich. Swoją obecnością Kongres zaszczycić mają m.in. byli premierzy Tadeusz Mazowiecki i Jerzy Buzek, Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller, minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, a także twórcy polskiego samorządu terytorialnego: prof. Michał Kulesza, prof. Jerzy Regulski oraz prof. Jerzy Stępień.
      
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wojeWładzia naCzele ZWRP ..a w temacie elbląskiej delegatury UW jest już dwoje zOl na niedawno jeszcze elbląskich etatach bip.uw.olsztyn.pl ..jakosik niemedialny nam zrobił się ten temat
 • lubu dubu, lubu dubu niech zyje nam prezes naszego klubu, niech zyje nam. To napisalismy my panscy wspolpracownicy
 • niech Pan zbada zawartosc cukru w cukrze, wszak jest Pan znany z takich inicjatyw; )
 • Piszą o jakichś bzdetach zamiast o rażącym łamaniu demokracji - Elbląg musi egzystować w tym województwie wbrew 97% głosów sprzeciwu w referendum! SKANDAL!
 • dajcie chłopakowi szansę!!!!niech się wykaże sam nic nie zrobi musi mieć jakieś wsparcie a wy go od razu na szafot. no ludzie !!!!!
 • tak odrazu, nie ma na co czekac - tak jak podczas rewolucji francuskiej jak dotad nie pokazal to juz nie pokaze
 • " W 2000 objął stanowisko starosty powiatu lidzbarskiego. W 2001 bezskutecznie startował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu elbląskim. W 2002 w wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegał się o mandat burmistrza[1] miasta Lidzbarka Warmińskiego, przegrywając w pierwszej turze. Po wyborach samorządowych w 2006 został powołany przez sejmik województwa na stanowisko marszałka warmińsko-mazurskiego. Od 2006 przewodniczy także zarządowi regionu Platformy Obywatelskiej, od 2008 kieruje Komisją ds. Polski Wschodniej Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej. W 2009 został prezydentem Euroregionu Bałtyk. ' Gosciu ma popracie KOLEGOW z parti i nic wiecej, nawet w jego rodzinnym rodzinnym go olali, glosujcie dalej na PO
 • wydaje sie bardzo kompetentnym facetem, ale bardziej powinien się zająć naszymi Żuławami !!!
 • POprostu łgarz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Forum Turystyki(2010-03-09)
 • Ten gość ma tak dużo ważnych tytułów na karku, że nie ma czasu na sen. Im więcej tytułów samorządowych, tym mniej pracy na rzecz samorządu. Ale za to jakie znajomości!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~~~~123(2010-03-09)
 • no cóż.. pozostało dostroić się do ważkości podawanych w Elbląskiej Gazecie Internetowej niusów i ..przybliżyć tą inną stronę osobowości marszala www.polskieradio.pl www.filmpolski.pl www.teatrpolonia.pl
 • spoleczenstwo faceta niechce ale dzieki kolesiostwu i tak bedzie u wladzy jak w "bantustanie", calkowite zaprzeczenie demokracji " narod-spoleczenstwo swoje a partia-kolesie swoje"
Reklama