UWAGA!

Jadłodzielnia wraca na ulicę Związku Jaszczurczego

 Elbląg, fot, Bank Żywności
fot, Bank Żywności

- Jadłodzielnia wraca na ulicę Związku Jaszczurczego - informuje Bank Żywności w Elblągu. Miejsce, w którym stanie będzie objęte monitoringiem, a Zarząd Budynków Komunalnych zapewni dostęp energii elektrycznej. 

Jadłodzielnia została uruchomiona po długiej przerwie, w dniu 4 grudnia 2020 r. w hotelowcu przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu. Niestety, niedługo później lodówka, w której można było zostawić jedzenie dla potrzebujących zniknęła z uwagi na decyzję ZBK w Elblągu. Trafiła do siedziby Banku Żywności przy przy ul. Franciszka Stefczyka 7/8. Był to jednak problem. Dostęp do lodówki był tam możliwy w godzinach pracy stowarzyszenia, a więc do godz. 14.00. Z obserwacji wynikało, że osoby potrzebujące korzystały z jadłodzielni przede wszystkim późnym wieczorem i nocą, co wynika z chęci zachowania anonimowości. Właściciel hotelowca, ZBK w Elblągu chciał zainstalować domofon przy wejściu do budynku, a jednocześnie zrezygnował z utrzymywania w tym miejscu portiera (ochroniarza), który przez wiele ostatnich lat dbał o porządek i bezpieczeństwo. To też było bezpośrednią przyczyną zabrania lodówki. Jadłodzielnia wróci jednak na swoje miejsce. 

- Sprawą zainteresował się osobiście pan Jacek Migdalski, dyrektor ZBK, który, jak się okazało, nie wiedział, że założenie domofonu będzie miało takie konsekwencje. Zaproponował następujące rozwiązanie: do czasu założenia domofonu lodówka będzie stała, tam, gdzie poprzednio, natomiast gdy zacznie funkcjonować domofon zostanie ustawiona w wiatrołapie – pomiędzy drzwiami wewnętrznymi i zewnętrznymi od strony ulicy. Miejsce będzie monitorowane, a ZBK zapewni dostęp do energii elektrycznej. Dziękujemy panu Jackowi Migdalskiemu za zrozumienie i zaoferowaną pomoc. Lodówka jeszcze dzisiaj zostanie ustawiona na dotychczasowym miejscu - informuje Bank Żywności w Elblągu.

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tak powinny być podejmowane decyzje. szybko i zdecydowanie, słowa uznania. ..
 • No i fajnie, można? można.
 • Patrzac pod katem sanitarnym to taka jadlodzielnia to duże ryzyko chorób i pasożytów układu pokarmowego. Do jedzenia zbiorowego określone są jasne przepisy które każda placówka czy to restauracja, szkoła czy inne tego typu musza przestrzegać, a tu ludzie przynoszą jedzenie. Nie wiadomo kto je robił czy był chory na coś czy w odpowiednich warunkach było to robione, czy z produktów zdatnych do spożycia nawet i zatrute to może być. Inicjatywa fajna ale moim zdaniem trochę nie higieniczna.
 • powinien to badać sanepid, to, że ktoś jest biedny nie oznacza, że można go karmić byle jak i bez sprawdzenia czy jedzenie nie jest szkodliwe i nie powoduje chorób, dobrymi chęciami to droga do piekła jest wybrukowana, czy Bank Żywności bieże odpowiedzialność za np. zarażenie salmonellą potrawami z tej lodówki? ktoś weryfikuje osoby, które tam zanosza jedzenie? czy sa zdrowe i mają warunki higieniczne w swoich kuchniach gwarantujące, że nikogo nie zarażą dziadostwem
 • @dgssg - Nastepny sprawiedliwy. Zaniosles cos do tej lodowki? Chociaz jeden raz? Nie ma to jak przypiąć sie do czegokolwiek, ot tak, dla zasady.
 • Hmmmmm, a kto podjął decyzję o montażu domofonu wskutek czego Bank Żywności zabrał lodówkę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Tylko się pytam(2021-02-26)
 • Szybka dobra decyzja. Brawo. Można, można. Super
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Teresa Makowiecka(2021-02-26)
 • lewacka frazeologia, co ma zanoszenie do lodówki jedzenia z umożliwianiem trucia ludzi złym jedzeniem? no lewatywo rusz mózgiem i pokaż związek logiczny swojego posta z tym poprzednim
 • wow, wędrujaca lodówka dyrektora. Najpierw decyduje, zeby abrać, potem w chwale oddaje na poprzednie miejsce :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  pracuję obok(2021-02-26)
 • Zarządca moich starszych rodziców bardzo dobrze wyrażał się o nowym Dyrektorze ZBK. Poraz kolejny słyszę dobrą opinię, więc sprawdza się. Pytanie? Czy temat lodówki musi prostować dyrektor?? No cóż. .. .Poza tym dobre działanie dyrekcji. Tak trzymać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  2
  Andrzej Ptadzynski(2021-02-26)
 • Zgadzam się z przedmówcą. To dobra cecha menadżera. Potrafić Rozciąć Węzeł Gordyjski to ceniona cecha.
 • @dgssg - Mi się wydaje, że zamiast marnotrawić czas w sieci, mógłby się Pan zająć nauką ortografii. .
Reklama