UWAGA!

Jak co roku o tej porze...

 
Elbląg, Jak co roku o tej porze...
fot. nadesłana

Wczoraj (7 października) w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się spotkanie instytucji i służb mundurowych, które jak co roku wymieniają informacje i koordynują swoje działania, przygotowując się do niesienia pomocy osobom bezdomnym w czasie sezonu zimowego.

Trzy najważniejsze instytucje niosące w Elblągu pomoc osobom bezdomnym, Dom dla Bezdomnych, Pogotowie Socjalne oraz Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej - Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży, zabezpieczają przede wszystkim miejsca noclegowe. Ponadto zabezpieczają też gorący posiłek, podstawowe zabiegi higieniczne i pomoc psychologiczną. Z deklaracji przedstawicieli wszystkich placówek wynika, że nikogo nie zostawią bez pomocy.
       Choć zwiększa się świadomość części bezdomnych, którzy wraz z nadejściem zimy korzystają z różnych form wsparcia, to problemem jest stosunkowo wąska grupa bezdomnych (20-30 osób), które mimo licznych propozycji nie chcą korzystać z żadnej pomocy. Dużym problemem jest wśród części osób alkohol, który spożywany zimą na mrozie może spowodować zamarznięcie. Właśnie takich osób poszukiwać będą zimą służby mundurowe.
       Straż Miejska prowadzić będzie wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej specjalne patrole, które poszukiwać będą bezdomnych w miejscach ich koczowania. Podobne działania prowadzić będzie również elbląska policja. Na takie interwencje przygotowywani są szczególnie dzielnicowi patrolujący popularne wśród bezdomnych miejsca.
       Do końca tego tygodnia uaktualniona zostanie lista instytucji, w których osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc. Lista przesłana zostanie następnie do elbląskich mediów, instytucji miejskich i spółdzielni mieszkaniowych.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama