UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak co roku o tej porze...

 
Elbląg, Jak co roku o tej porze...
fot. nadesłana

Wczoraj (7 października) w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się spotkanie instytucji i służb mundurowych, które jak co roku wymieniają informacje i koordynują swoje działania, przygotowując się do niesienia pomocy osobom bezdomnym w czasie sezonu zimowego.

Trzy najważniejsze instytucje niosące w Elblągu pomoc osobom bezdomnym, Dom dla Bezdomnych, Pogotowie Socjalne oraz Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej - Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży, zabezpieczają przede wszystkim miejsca noclegowe. Ponadto zabezpieczają też gorący posiłek, podstawowe zabiegi higieniczne i pomoc psychologiczną. Z deklaracji przedstawicieli wszystkich placówek wynika, że nikogo nie zostawią bez pomocy.
       Choć zwiększa się świadomość części bezdomnych, którzy wraz z nadejściem zimy korzystają z różnych form wsparcia, to problemem jest stosunkowo wąska grupa bezdomnych (20-30 osób), które mimo licznych propozycji nie chcą korzystać z żadnej pomocy. Dużym problemem jest wśród części osób alkohol, który spożywany zimą na mrozie może spowodować zamarznięcie. Właśnie takich osób poszukiwać będą zimą służby mundurowe.
       Straż Miejska prowadzić będzie wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej specjalne patrole, które poszukiwać będą bezdomnych w miejscach ich koczowania. Podobne działania prowadzić będzie również elbląska policja. Na takie interwencje przygotowywani są szczególnie dzielnicowi patrolujący popularne wśród bezdomnych miejsca.
       Do końca tego tygodnia uaktualniona zostanie lista instytucji, w których osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc. Lista przesłana zostanie następnie do elbląskich mediów, instytucji miejskich i spółdzielni mieszkaniowych.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama