UWAGA!

Jak Kargule i Pawlaki (SMS11)

 Elbląg, Asp. Włodzimierz Koszelow
Asp. Włodzimierz Koszelow (fot. KMP Elbląg)

Na wsi dzielnicowego wszyscy znają. Chcą by rozwiązał ich każdy problem, nawet zdawałoby się niepoważny. – Spór może dotyczyć na przykład tego, że sąsiad postawił płot za blisko. Są jak Kargule i Pawlaki – mówi asp. Włodzimierz Koszelow, który strzeże porządku w południowej części gminy Elbląg.

Asp. Koszelow jest doświadczonym policjantem. W służbie od 10 lat, na dzielnicy od siedmiu. Zanim przejął tereny wiejskie pracował w Elblągu, "za kanałem".
       Sam przyznaje, że dzielnicowy na wsi jest inaczej postrzegany, ma też inne zadania do wykonania.
       - Problemy, z którymi borykają się mieszkańcy wiążą się głównie z nadużywaniem alkoholu – mówi. – Jest też kłopot z rodzinami wielodzietnymi. No i spory sąsiedzkie. Jak Kargule i Pawlaki potrafią kłócić się o to, że sąsiad postawił płot za blisko. Godzimy więc, udzielamy porad prawnych, współpracujemy z pracownikami socjalnymi.
       Dzielnicowy na wsi jest zapraszany do domów, bo niektórzy mieszkają w tak odległych zakamarkach gminy, że dużo czasu zajęłoby im dojechanie do niego. A i dojechać też nie mają za bardzo czym. Za to policjanci otrzymali od Urzędu Gminy Elbląg auto terenowe więc bez przeszkód pokonują kolejne kilometry.
       - Radiowóz można zostawić otwarty i tak go nikt nie ukradnie – przekonuje asp. Koszelow. – Nie ukradnie, bo zaraz doszlibyśmy, kto to zrobił.
       W chwilach wolnych asp. Koszelow wędkuje wspólnie z kolegą z dzielnicy mł. asp. Rafałem Gorczyńskim. Razem wypływają łódką i łowią, czasem nawet spore okazy.
       Włodzimierz Koszelow prywatnie oddaje się też nurkowaniu.
      
       Asp. Włodzimierz Koszelow, rewir I: Bogaczewo, Czechowo, Drużno, Dłużyna, Gronowo Górne, Janów, Karczowizna, Klepa, Komorowo Żuławskie, Lisów, Myślęcin, Nowe Pole, Nowina, Nowy Dwór, Pasieki, Pilona, Przezmark, Sierpinek, Weklice, Węzina, ZR Janów, ZR Lisów, ZR Nowy Dwór.
      
       NR SMS-owy: 11
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA11. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej) Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni:
       Mł. asp. Sylwester Kamecki (DPOLICJA10)
      
Mł. asp. Rafał Gorczyński (DPOLICJA08)
       Asp. sztab. Paweł Osiadacz (DPOLICJA07)
       Mł. asp. Paweł Kazimierczak (DPOLICJA06)
       Mł. asp. Michał Szymański (DPOLICJA05)
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       Mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA 02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      
      
      

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama