UWAGA!

Jak nie będzie śniegu - przyfrunie

 Elbląg, W spotkaniu ze Świętym Mikołajem, oprócz dzieci, wzięli udział włodarze miasta: Jerzy Wilk i Marek Pruszak
W spotkaniu ze Świętym Mikołajem, oprócz dzieci, wzięli udział włodarze miasta: Jerzy Wilk i Marek Pruszak (fot. AD)

Święty Mikołaj ma w grudniu ręce pełne roboty. Jego skrzynka pocztowa pęka w szwach, a mailowa zapycha się od napływających maili. Listy prezentów są bardzo długie, a życzenia dzieci czasami trudne do spełnienia. Jednak święty Mikołaj zrobi wszystko, by zadowolić kochane dzieci. Szczególnie wtedy, gdy są grzeczne. Dziś (4 grudnia) znalazł chwilę i odwiedził małych elblążan. Zobacz fotoreportaż.

Centrum Sportowo-Biznesowe rozbrzmiewało dziś radosnymi krzykami dzieci z elbląskich szkół i przedszkoli, które tłumnie przybyły, by spotkać się z długobrodym gościem. A o czym marzą mali elblążanie? Jakich prezentów spodziewają się w tym roku? – Chciałbym dostać dinozaura T-rexa i robota z „Gwiezdnych wojen” – mówi Jaś z Przedszkola nr 4. – A ja bym chciała dostać klocki Lego Friends oraz lalkę Monster High – mówi jego koleżanka Ala. – A ja maskotkę Furby i też Monster High – mówi Marysia. – Ale niegrzeczne dzieci dostają rózgi.
       Na pytanie, czy wszystkie były grzeczne w tym roku i spodziewają się prezentów, dzieci chórem odpowiadają, że taaaaak. Już dziś czekają na Mikołaja i święcie wierzą, że odwiedzi ich w wigilię, jak zeszłego roku.
       Jednak Mikołaj zrobił wszystkim dzieciom wielką niespodziankę i już dziś odwiedził rozbawione maluchy. Przybysz z Bieguna Północnego ma teraz bardzo dużo pracy. Oznajmił dzieciom, że dostał już mnóstwo listów, maili a nawet smsów z listami prezentów. Właśnie wrócił z naszej stolicy, w której, podobnie jak i w Elblągu, nie zastał jeszcze śniegu. Dziś miał dla dzieci mnóstwo podarków i słodkości.
       Dzieci odwiedziło także dwóch elbląskich prezydentów, Jerzy Wilk i Marek Pruszak. – Dzień dobry dzieci – przemówił główny organizator mikołajkowej zabawy, prezydent Jerzy Wilk. - Dostaliście prezenty? Mikołaj na pewno wam je przyniesie. Czekacie na nie? A znacie jakąś piosenkę? A zaśpiewacie dla mnie? – zapytał.
       Chwilę potem mali elblążanie rzucili się w wir tańca, odtańczyli lambadę, rock and rolla i sławne kaczuszki. Nie zabrakło też utworów Natalii Kukulskiej.
       Na pytanie, co świętuje się w Boże Narodzenie, odpowiadają: - Jest wtedy zima i wigilia. Mama dekoruje stół, a pod obrusem leży sianko – mówi Ala z Przedszkola nr 4. - No i przy stole zostawiamy też jedno miejsce dla zbłąkanego gościa. - Wtedy urodził się malutki Jezus – mówi Marysia. - Dzielimy się opłatkiem. Na stole leży dużo dań, jest ich aż dwanaście. No i przychodzi św. Mikołaj. Jak nie będzie śniegu, to jakoś sobie poradzi, przyfrunie ze swoimi reniferami.

  Elbląg, Jak nie będzie śniegu - przyfrunie
(fot. AD)


       Dzieci najchętniej świętują w domu rodzinnym, do którego zjeżdża się cała rodzina: babcia, dziadek, wujkowie, ciocie i kuzyni.
       W dzisiejszym (4 grudnia) spotkaniu wzięło udział około 1100 dzieci z 17 przedszkoli i 13 szkół podstawowych. Organizatorem Spotkania Mikołajowego Prezydenta Elbląga był Departament Edukacji Urzędu Miejskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Na zorganizowanie spotkania Departament Edukacji pozyskał środki w wysokości 20 000 zł.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "Fajna impreza" moja córka nawet na cukierka się nie załapala. Gratulacje dla organizatorów.
 • też byłam ze swoim dzieckiem na tej imprezie - żenada
 • NAUCZYCIELE - jak możecie fundować swoim podopiecznym taką masakrę, gdzie wasza odpowiedzialność. Byłam i widziałam - zagrożenie życia i zdrowia
 • Malkontent – człowiek, dla którego największym frasunkiem jest brak powodów do narzekania. Ma niezłomny talent do obwiniania o wszelkie zło tego świata wszystkich oprócz siebie. W zwyczaju ma nieustanne krytykowania urzędników, jednakże sam pragnąłby być na ich miejscu. Nie uznaje jednak zasady, że nic nie robi się samo, zatem sam nigdy nie przyłoży ręki, ażeby poprawić stan tego na co narzeka, o ile zależy mu na tym, ażeby stracić powód do narzekania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  6
  fanaimpreza!!!(2013-12-04)
 • żenada miały być prezenty i gdzie one są. Jedni dostali a drudzy nie masakra!!!!!
 • Jak na razie to Wilk tylko się promuje, tak samo jak Nowaczyk w pierwszym roku urzędowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  gdzie realizacja programu?(2013-12-05)
 • Wstyd dosłownie nawet po mikołaju dzieci nie dostały. Toć takie maluszki nie rozumieją dlaczego inne dzieci dostały "coś" a ono nie. Moja córka się spytała po takim spotkaniu dlaczego mikołaj o niej zapomniał i czy była niegrzeczna bo nic nie dostała. i weź człowieku bądź mądry wytłumacz dziecku 5letniemu dlaczego mikołaj jej"bóstwo" zapominał o niej. .. ech radze na przyszły rok załatwić to inaczej chociaż po małym upominku lizaczku lub po mikołaju dla WSZYSTKICH dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  nati1107(2013-12-05)
 • Co tam dzieci, najważniejsze to że pan Wilk się bawił i dokooptowany pan Pruszak.
Reklama