UWAGA!

Jak Polsat News nasze miasto promował

Elbląg, Jak Polsat News nasze miasto promował
(fot. archiwum portEl.pl)

Przez kilka porannych godzin Elbląg był obecny na antenie Polsatu News. Dziennikarze tej stacji przyjechali, by pokazać, w jakiej kondycji jest miejska baza sportowa. Byli na zamkniętym basenie miejskim, stadionie przy Agrykola i orliku na Zatorzu. Miasto na udział w programie nie wydało ani złotówki, w programie wystąpili m.in. prezydent Jerzy Wilk, jego rzecznik Monika Borzdyńska, pracownik MOSiR i dziennikarze jednego z elbląskich portali.

„Jak wychować sportowych mistrzów” - to pytanie od pewnego czasu stawiają dziennikarze Polsatu News. Odwiedzają różne miejscowości w kraju, by pokazać, jak jest stan bazy sportowej i warunki do uprawiania sportu dla dzieci i młodzieży. Program emitowany jest codziennie na żywo w porannym paśmie. Tak też było dzisiaj w Elblągu – redakcja Polsatu News przyjechała z Olsztyna, by wypytać władze miasta o to, jakie warunki do uprawiania sportu mają młodzi elblążanie. Podczas trzech wejść na żywo dziennikarze odwiedzili zamknięty basen miejski przy Spacerowej, stadion przy ul. Agrykola i orlik przy SP nr 14. Dlaczego ich wybór padł na Elbląg?
       - Nie doszło do tego z inicjatywy prezydenta czy Urzędu Miejskiego, tylko z inicjatywy jednego z portali internetowych, który wysłał takie zgłoszenie do Polsat News, wskazując, że w Elblągu właściwie oprócz trenowania piłki nożnej, to nie ma zaplecza do uprawiania innych sportów i dziennikarze przyjechali to sprawdzić – mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Oczywiście musieliśmy te informacje zdementować prostować i wskazać, że w Elblągu jest infrastruktura sportowa do uprawiania innych sportów nie tylko piłki nożnej.
       - Nie jest prawdą, że to nasza redakcja zainteresowała stanem infrastruktury sportowej w naszym mieście dziennikarzy Polsatu. Dziennikarze tej stacji zadzwonili do nas wczoraj, bo czytali publikacje na temat zamkniętego kąpieliska miejskiego oraz stadionu. Rozmawialiśmy telefonicznie również na temat orlików oraz innych obiektów sportowych w naszym mieście. W czasie tej rozmowy dziennikarze Polsatu poprosili nas o obecność podczas dzisiejszego nagrywania programu z Elbląga – powiedział nam Marcin Pszczółkowski, redaktor naczelny elblag.net
       W nagraniach wystąpili także prezydent Jerzy Wilk, Maciej Romanowski, szef rady sponsorów Olimpii Elbląg, Monika Borzdyńska, a także jeden z pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z ekranu telewizora można było się dowiedzieć m.in., że Elbląg ma doskonałe warunki do uprawiania sportu, które jeszcze bardziej się poprawią, gdy zostanie otwarte Centrum Rekreacji Wodnej i zmodernizowany stadion. Jednym słowem: jest świetnie. Dobrze, że za ten czas antenowy miasto nie musiało płacić.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama