UWAGA!

Jak porażkę przekuć w sukces

  Elbląg, Jacek Kurski jest zadowolony z wyniku, jaki w wyborach w Elblągu osiągnęła Solidarna Polska i Paweł Kowszyński
Jacek Kurski jest zadowolony z wyniku, jaki w wyborach w Elblągu osiągnęła Solidarna Polska i Paweł Kowszyński (fot. WS)

Sześcioprocentowe poparcie dla Pawła Kowszyńskiego to bardzo dobry wynik. Pokazuje, że Solidarna Polska wyraźnie przekroczyła próg wyborczy i zyskała prawo obywatelstwa w wielkiej polityce – mówił dziś (24 czerwca) w Elblągu europoseł Jacek Kurski. Dodał jednocześnie, że poparcia w ciemno jego formacja nikomu nie przekaże. – To inne stronnictwa powinny zabiegać o te 2 tysiące głosów.

Paweł Kowszyński, kandydat Solidarnej Polski na prezydenta Elbląga zajął piąte miejsce wśród dziesięciu rywali, zdobywając 1 980 głosów (5.58 proc.). Sam poczytuje sobie ten wynik jako zaszczyt. Nawet wielki zaszczyt.
       - Pierwszy raz kandyduję na tak poważną funkcję i to doświadczenie oraz program będę realizował w kolejnej kampanii wyborczej, która będzie za rok – zapowiedział Kowszyński.
       Solidarna Polska nic „nie ugrała” w czasie tych wyborów. Nie ma swoich przedstawicieli w nowej Radzie Miejskiej, nie ma też prezydenta. Co zatem wprawia w tak dobry nastrój Jacka Kurskiego, europosła i wiceprezesa tej formacji politycznej?
       - Wynik tych wyborów pokazuje, że Solidarna Polska przekroczyła 5-procentowy próg wyborczy i zyskała prawo obywatelstwa w wielkiej polityce – stwierdził. – To wielka radość. Elbląg był testem, a nie każdy go przeszedł – kontynuował euro poseł. - Spośród partii parlamentarnych widzimy pewną ekwilibrystykę PSL, gdzie pan Wróblewski startował pod własnym szyldem, a PSL jego wynik wyborczy poczytuje jako własny sukces. Ruchowi Palikota też się nie udało. I to drugi test wyborczy, w którym brała udział Solidarna Polska – z sukcesem – wskazywał Jacek Kurski. - Pierwszy odbył się w styczniu w Kazimierzy Wielkiej (wybory burmistrza), gdzie uzyskaliśmy 14 procent głosów. No, ale tam jest teren prawicowy – zaraz zaznaczył. – Elbląg to teren trudny, kandydat mało znany i najmłodszy w stawce, a mimo tego Solidarna Polska pod własnym szyldem uzyskała prawie 6 procent poparcia. Traktujemy to jako wielką zaliczkę na przyszłość, wielki mandat zaufania i przede wszystkim rozhermetyzowanie polskiej sceny politycznej.
      

  Elbląg, Paweł Kowszyński dziękuje za poparcie i zapowiada start w kolejnych wyborach samorządowych
Paweł Kowszyński dziękuje za poparcie i zapowiada start w kolejnych wyborach samorządowych


       Elbląg to trudny teren dla prawicy – jak chce euro poseł Kurski, ale przecież Prawo i Sprawiedliwość zebrało podczas tych wyborów spore żniwo: 10 mandatów w radzie i ponad 30-procentowe poparcie dla Jerzego Wilka, kandydata na prezydenta.
       - Gratulujemy kolegom z PiSu, ale miejmy na uwadze dwa fakty – tłumaczył Jacek Kurski. – Po pierwsze, w sensie liczebnym to cały czas 12 tysięcy osób, które udzieliły poparcia PiSowi w poprzednich wyborach, pod względem liczby to nie jest ani o głos więcej. Procentowo to też nie jest wynik uprawniający zarówno do zwycięstwa w samorządzie, jak i w kraju. Nie da się wygrać z 30 procentami. Nasz wynik, wybijający się na niepodległość, da wiele do myślenia PiS – zapewnił wiceprezes Solidarnej Polski. - Wrota polityki otworzyły się dla Solidarnej Polski, zadając kłam sondażom.
       7 lipca elblążanie znowu pójdą do urn, by oddać swój głos na jednego z dwóch kandydatów – Prawa i Sprawiedliwości lub Platformy Obywatelskiej. Kogo poprze Solidarna Polska?
       - Nikogo w ciemno nie popieramy – stanowczo zapowiedział Jacek Kurski. - 6 procent, czyli 2 tys. głosów to bardzo dobry wynik i myślę, że inne stronnictwa polityczne powinny zabiegać o poparcie Pawła Kowszyńskiego i naszych wyborców. Muszą być poważne negocjacje polityczne i programowe. I tu już inicjatywa leży po stronie innych partii. Nie da się zignorować naszej siły w wyborach, w których o zwycięstwie/przegranej może zdecydować pół procenta – wskazywał. - Jeżeli ktoś uważa, że w tym kontekście nie uczestniczymy w grze, głęboko się myli i może zapłacić za to wysoką cenę.
       A kto według Solidarnej Polski powinien wyjść zwycięsko z walki o fotel prezydenta Elbląga?
       - Niech wygra lepszy – podsumował Jacek Kurski.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Też uważam to za sukces Solidarnej Polski i Pawła Kowszyńskiego. 6% to bardzo dobry wynik. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  10
  Zuzanna(2013-06-24)
 • Az 980 osob uwierzylo w kielbase wyborcza, w bezplatna komunikacje miejska i czynsze o -50%????? Hehehehe, Elblag, kolebka inteligencji!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  obudzSieCzleku(2013-06-24)
 • noszą identyfikatory, żeby ludzie ich zauważali !!!!
 • Jaki sukces?! Obudź się człowieku! Obiecywałeś gruszki na wierzbie! Jak bym się na Twoim miejscu wstydził wyjść na miasto. I nie rób więcej wody z mózgu ludziom, bo na to nie zasługują. Zasługują na szacunek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Jasiu(2013-06-24)
 • Stawka w tych wyborach była bardzo wyska -Elbląg wciąż nie schodzi z mass-mediów. Wynik tych wyborów to "dostrojenie" społeczeństwa do kolejnego programu HIPNOZY. Elblążanie -"wybraliście" bardzo dobrze. Te same twarze, na które tak narzekaliście ostatnimi laty, będą dalej troskliwie dbać o Wasze dobro. Zajmą się profesjonalnie i na najwyższym poziomie Waszym nieszczęściem i problemami. Zaufajcie im ponownie. Drobne roszady partyjne -które były konieczne do skorygowania rosnącego społecznego niezadowolenia- sprawią, że miasto Elbląg (jak zawsze) zacznie dynamicznie się rozwijać. Gratulujemy Wam trafnego wyboru. To dzięki Waszym głosom, Waszej ofiarności i Waszemu zaangażowaniu w podtrzymanie "status quo" naszego stabilnego systemu partyjnego, nasz wspaniały Kraj będzie mógł odetchnąć z ulgą, i spokojnie przygotować się do kolejnych wielkich wyzwań. Kolejnych wirtualnych kontrolowanych kryzysów, kolejnych wizualizowanych przed Wami problemów. Dzięki Wam, drodzy Elblążanie, znowu będziemy mogli karmić społeczeństwo statystykami, prostymi wskaźnikami ekonomicznymi - by tłumaczyć mu sens życia. Elblążanie - jesteście wspaniali - zdaliście Wasz egzamin z korporatokracji na piątkę! Nawet nie trzeba było znacząco korygować wyników komisji wybiórczych. Wiedzcie jedno - Klub Bilderberg jest z Was naprawdę dumny. Wyniki "Waszych" wyborów zostaną wpisane złotymi zgłoskami w nową historię osiągnięć masowej socjotechniki. Tak trzymać mieszkańcy Elbląga! Serdecznie Wam dziękujemy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  MinisterstwoPropagandy(2013-06-24)
 • DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA i CZYNSZE o -50%! Ze tak niesmialo nadmienie, i co jeszcze? Talon na darmowe paliwo raz na tydzien? 4 dniowy tydzien pracy, basen w kazdej dzielnicy miasta i nie metro a przeloty helikopterem, to przeca o tyle szybciej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  HeniekBochenek(2013-06-24)
 • Kowszyński przegrał, gdyż za mało obiecał! Aż się prosiło o 27.000 nowych miejsc pracy, przekop w Skowronkach wraz z budową portu morskiego Skowronki I, portu przeładunkowego Skowronki II, głównego portu morsko-zalewowego Elbląg I, stoczni morsko-zalewowo-rzecznej Elbląg II, głównej stoczni marynarki wojennej Elbląg III. Jak również zwolnienia rodowitych elblążan z obowiązku płacenia czynszów, podatków i innych wrednych opłat. Cóż-zabrakło fantazji ( a poseł Kurski mógł być bardziej pomocny w tworzeniu tych fantasmagorii!).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  rozbawiony(2013-06-24)
 • Rozlamowcy dla ktorych wazne jest tylko koryto. Po sejmowych wyborach pojdziecie w polityczny niebyt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Czytelnik_MOBI_72304(2013-06-24)
 • Nie sadzilem, ze takie bzdury jak kielbasa wyborcza Kowszynskiego jeszcze przejda w XXI wieku, nie sadzilem, ze w Elblagu takie zacofanie no bo k..., ludzie, darmowa komunikacja i te czynsze o polowe mniej?!?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  zszokowany(2013-06-24)
 • No, panowie partyjni klakierzy, zdazycie nawrzucac propagandowe komenty? Czy uda sie Wam wygrac z glosem mas, ktory jak widze coraz silniejszy i rozsadniejszy? Jalowym obietnicom wyborczym mowimy stanowcze NIE!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  KowszynskiWstydzSie(2013-06-24)
 • Kurski spowodował, że jesteśmy w warmińsko-mazurskim, więc panie Kurski -hieno, won do Olsztyna, tam szukaj poparcia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  miedsa(2013-06-24)
 • Solidarna Polska jak zwykle buja w obłokach. Gdyby nie ich rozbijacka robota Solidarnej Polski (na elbląskiej prawicy) to żylibyśmy w innej rzeczywistości polityczno - gospodarczej. Politycznymi ambicjami i górnolotnymi obietnicami nie zdobywa się uznania suwerena.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  wyborca(2013-06-25)
Reklama