UWAGA!

Jak rozmawiać ze sprawcą oraz ofiarą przemocy domowej

 
Elbląg, Jak rozmawiać ze sprawcą oraz ofiarą przemocy domowej
fot. nadesłana

Policjanci z braniewskiej komendy uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym z inicjatywy przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej.

W trakcie spotkania zebrani poznawali m.in. sposoby komunikowania się ze sprawcą oraz ofiarą przemocy domowej, czy też techniki terapeutyczne pomocne w trakcie takich rozmów. Wszystko po to, by zapewnić jak największą skuteczność przeprowadzanym interwencjom.
       Bez wątpienia interwencję związane z przemocą domową należą do jednych z najtrudniejszych. Bardzo często rozpoczynają one proces długotrwałej współpracy zarówno z osobą doznającą przemocy jak i z tą, która ją stosuje. W jaki sposób rozmawiać ze sprawcą ? Jakie pytania zadawać pokrzywdzonej, żeby jednocześnie zapewnić jej swobodę i pomóc w podjęciu najważniejszych decyzji, które tak naprawdę warunkują o przyszłym życiu bez przemocy ? Na te i na wiele innych pytań szukali odpowiedzi policjanci oraz pracownicy socjalni z całego powiatu podczas wczorajszego szkolenia.
       Spotkanie, zorganizowane z inicjatywy miejskiego ośrodka pomocy społecznej w Braniewie, miało na celu podnieść skuteczność w trakcie przeprowadzanych interwencji. Wszyscy obecni mogli przekonać się jak duże znaczenie ma przełamywanie barier komunikacyjnych podczas pierwszej rozmowy z wzywanym na grupy robocze sprawcą przemocy.
      
      
      
      
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama