UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak z gimnazjum zrobić przedszkole?

 
Elbląg, Jest gimnazjum, a ma być przedszkole i żłobek
Jest gimnazjum, a ma być przedszkole i żłobek (fot. arch. portEl, MS)

Na to pytanie będzie musiał odpowiedzieć zwycięzca przetargu na opracowanie dokumentacji kosztorysowo - projektowej, mającej na celu przystosowanie budynku gimnazjum nr 7 na potrzeby przedszkola i żłobka.

Reforma oświaty, która wchodzi w życie od września tego roku, wymusiła na władzach miasta zmiany w strukturze szkół. Od 1 września uczniowie Gimnazjum nr 7 będą kontynuować naukę w budynku Szkoły Podstawowej nr 14. Natomiast do budynku gimnazjum ratusz zaplanował przeniesienie pięciu oddziałów przedszkolnych z Przedszkola nr 18 przy ul. Mielczarskiego oraz stworzenie żłobka. W nowym, „gimnazjalnym” przedszkolu planuje się wykorzystanie wyposażenia z dotychczasowej siedziby przedszkola.
       Oczywiste jest, że potrzeby piętnastoletnich gimnazjalistów są zupełnie inne niż pięcioletnich przedszkolaków. W związku z tym budynek gimnazjum ma zmienić się nie do poznania. Ratusz chciałby stworzyć 6 - 8 pomieszczeń przystosowanych do potrzeb oddziałów przedszkolnych oraz dwa pomieszczenia dla dwóch grup żłobkowych.
       Każde pomieszczenie ma być przygotowane na grupę liczącą 25 dzieci. Przy każdej sali ma być łazienka przystosowana do potrzeb i wieku dzieci. Oprócz tego przedszkolaki z Zatorza będą mogły korzystać z nowej sali gimnastyczno - rytmicznej oraz dwóch placów zabaw (po jednym dla przedszkolaków i dzieci żłobkowych).
       Przebudowa czeka też część administracyjną i szatniową budynku. W budynku powstanie miejsce dla wózków, którymi przyjadą najmłodsi podopieczni placówki. Wybudowana zostanie szatnia dla dzieci i nauczycieli, kuchnia, pomieszczenia administracyjne i socjalne oraz przebudowane zostaną instalacje.
       Dokumentacja ma być gotowa do 26 maja. Na remont obiektu miasto planuje pozyskać dofinansowanie zewnętrzne z funduszy unijnych oraz rządowego programu Maluch Plus. Oferty można składać do 20 lutego.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama