UWAGA!

Jaka może być Wyspa Spichrzów?

 
Elbląg, Jaka może być Wyspa Spichrzów?
fot. nadesłana

W Departamencie Urbanistyki i Architektury rozpoczęły się prace zespołu, który ocenić ma projekty jakie wpłynęły do konkursu na zagospodarowanie Wyspy Spichrzów.

W zespole zasiadają elbląscy i gdańscy architekci, przedstawiciele Urzędy Miejskiego i Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Delegatura w Elblągu. Zespół zbierze się cztery razy, bo do konkursu wpłynęło aż 27 różnorodnych prac. To spośród nich wybrane zostaną te najciekawsze, najbardziej funkcjonalne, które określą przyszły sposób zabudowy Wyspy Spichrzów.
       Prace zostaną zaprezentowane elblążanom 8 listopada w Ratuszu Staromiejskim.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Strach się bać, co oni wymyślą. A ponieważ miasto to zaczyna przypominać i ma przypominać skansen, więc pewnie jakiś gród wikingów i miejsce na wesołe miasteczko zaakceptują.
 • A skąd wiesz ? JA mam nadzieję, że projekty będą zupełnie odbiegać od stylu starego miasta, jakieś budynki ze szkła, z bardzo ciekawą formą architektoniczną, niespotykaną do tej pory w Elblągu. Może w końcu, po tylu latach miernoty architektonicznej w naszym mieści prezentowanej nam przez rodzimych pseudo architektów doczekamy się obiektu nie tylko użytecznego, ale również pięknego dla oka, przyciągającego w te rejony gości. Obiektu na miarę światowej architektury, a nie tylko wioskowych grafików. Tak, bo nasi architekci to tylko myślą jak kasę zrobić na projekcie, tzn upchać jak najwięcej mieszkań na 1 m2,w jak najtańszym w wykonaniu obiekcie.
 • Przepraszam , ale co tam robi Turlej ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  wikiorp(2013-10-16)
 • To oczywiście nie Turlej. Przeproś za pomówienie :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  członek(2013-10-16)
 • Jakieś budynki ze szkła. .. .człowieku ogarnij się. Nie grożą nam żadne budynki ze szkła, jak też kompleksowy plan zabudowy Wyspy Spichrzów. Początek już zrobiono. Tak sobie i od czapy - zrekonstruowano dwa budynki przeniesione z centrum miasta. Tam gdzie powinna powrócić zwarta zabudowa nabrzeży, stawia się domki, a to tu, a to tam.
 • Szklane domy niech stawiają na Modrzewinie. A Wyspa Spichrzów jest historycznie i architektonicznie powiązana ze Starym Miastem i taki musi mieć charakter.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Basenji(2013-10-17)
 • 8 listopada w ratuszu pokaz najlepszych planow, z ktorych bedzie uzupelniac sie zagosdpodarowanie naszej wyspy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  drozejacyGrunt(2013-10-21)
Reklama