UWAGA!

Jakiej Biblioteki chcą elblążanie?

 
Elbląg, Biblioteka Elbląska
Biblioteka Elbląska (fot. arch. AD)

Odpowiedzi na to pytanie poszukują miejscy urzędnicy. A mieszkańcy Elbląga mogą zasugerować swoją wizję Biblioteki za pośrednictwem platformy „Elbląg konsultuje”. Ankietę można wypełnić do jutra. 

Biblioteka Elbląska przygotowuje się do poważnego remontu. Miejscy urzędnicy chcieliby poznać zdanie mieszkańców i turystów odwiedzających Elbląg. Przy okazji możemy się dowiedzieć, czego w wyremontowanej bibliotece możemy się spodziewać.
       Przede wszystkim wystaw pokazujących historię Biblioteki od czasów krzyżackich, dzieje rzeki Elbląg i Kanału Elbląskiego oraz multimedialną wystawę starodruków będących w posiadaniu biblioteki. Ciekawostką jest fakt, że urzędnicy pytają, czy ankietowany jest za stworzeniem takiej wystawy oraz czy ją odwiedzi.
       Urzędnicy pytają także o zasadność remontu, częstotliwość odwiedzin elbląskich obiektów kultury oraz o inne umożliwienie uczestnictwa dzieci w wystawach interaktywnych. Ankietę można wypełnić (zajmuje to około dwóch minut) na stronie platformy „Elblag konsultuje” do końca lutego.
       Przypomnijmy, że remont Biblioteki Elbląskiej ma kosztować sześć mln zł. Na razie miasto jest na etapie szukania wykonawcy studium wykonalności Biblioteki Elbląskiej. Następnym krokiem ma być złożenie wniosku o dofinansowanie z funduszy europejskich. O tym, czy takie dofinansowanie miasto otrzyma będzie wiadomo we wrześniu.
oprac. SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W dobie internetu chcemy zamkniętej biblioteki
 • Anonimowa ankieta i "zaloguj się"?
 • A co, jak sie zalogujesz to juz sie boisz oddawac glos?
 • Ja chcialbym taka biblioteke: Przychodze, siadam na fotelu, podlaczaja mi kabel do mozgu, w ciagu 10 minut mam skopiowane 1000 ksiazek, wychodze :)
 • Wiecznie tylko biblioteki, muzea, depatramenty itp a co dla normalnych ludzi?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  27
  ZdzichuMarynarz(2017-02-27)
 • Lapidalne pytanie: Kiedy Szwecja odda zrabowane dzieła sztuki i księgozbiór?
 • Trzeba napisać petycję do Ministra Kultury!!!
 • O-odezwały się elblongi. Po co pytać ludzi na tym forum o bibliotekę?Oni nawet nie wiedza, co to jest. tak jak jeden pisze:"dla normalnych ludzi coś|"-przyjmij do wiadomości, że normalni czytają. Tacy, mniej normalni by chcieli sobie zeskanowac do mózgu-tylko trzeba mieć mózg najpierw. .. .
 • "Anonimowa ankieta i "zaloguj się"?" - Wejdź na stronę, kliknij na ramkę (link do ankiety) bez logowania i nie pisz bzdur
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  sceptyk(2017-02-27)
 • W wikipedii nie znajdziecie żródeł wiedzy jakie sa w bibliotekach. Ksiązki to niedługo będą skarby!!!! Dobra stara książka juz chodzi po kilka set zł. !!!!
 • Biblioteka w obecnym kształcie to raczej Miejski Dom Kultury !. Przyczyną tego stanu rzeczy jest BŁĘDNY wybór kandydata na Dyrektora. Zamiast skupić się na doskonaleniu zbiorów bibliotecznych - rozpętał szerokie działania impresaryjno-rozrywkowe. Biblioteka robi, od tej chwili, wszystko - poza gromadzeniem zbiorów czytelniczych. Stała się sprawną tuba propagandową samej siebie. .. i nielicznych osób kadry kierowniczej. Książek w tej Instytucji brak. Po istotne tytuły trzeba jeździć do Gdańska lub dokonywać kosztownych zakupów internetowych. Kultową już odpowiedzią pracowników tej firmy jest : tego tytułu brak. Dlaczego ? - brak pieniędzy. Po czym Biblioteka organizuje duże spotkania tzw. muzyczne. .i tutaj znajduje znaczące fundusze. Oto smutny > fenomen < tego miejsca.
 • Książki książkami a za rok zaczynaja kopać na Mierzei - czaicie klimat??? od 250 lat nie było takiej inwestycji w Polsce!!!!!
Reklama