UWAGA!

Jarmark św. Dominika - tydzień trzeci

W Gdańsku trwa Jarmark Dominikański. Jak co roku poza straganami i pokazami kuglarzy, przygotowano dla turystów wiele atrakcji. W najbliższy weekend wart polecenia jest festiwal carillonowi oraz gospelowa noc, czyli występy najlepszych chórów specjalizujących się w tym gatunku muzycznym. A w środę i w czwartek koncerty pod gwiazdami, które sprawią radość wielbicielom opery.

W sobotę (13 sierpnia) na Długim Targu o godz. 20 rozpocznie się XIII Gdańsk Festiwal Carillonowy - edycja specjalna w hołdzie Janowi Heweliuszowi. Na Placu Kobzdeja od godz. 14 rozpocznie się bajkowisko dla dzieci, od 17 - Hyde Park, a o godz. 14.40 - spektakl Teatru z Pępowa „Wróbelek Elemelek”.
       W niedzielę (14 sierpnia) na Długim Targu od godz. 18 – Gospelowa noc w Gdańsku, podczas której wystąpią chóry z Austrii, Wielkiej Brytanii i Polski. Na Placu Kobzdeja od godz. 14 bajkowisko, a od 17 Hyde Park dla dzieci.
       W poniedziałek (15 sierpnia) na Długim Targu o godz. 20 wystąpi Królewska Orkiestra Salonowa - Orchestra Reale da Sala wraz z solistami operowymi z Bydgoszczy, Gdańska i Warszawy. Na Placu Kobzdeja od godz. 14 - bajkowisko, a od 17 - „Opowieści starego kredensu” - spektakl dla dzieci Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku. Tego dnia odbędzie się również Maraton „Solidarności”.
       We wtorek (16 sierpnia) na Placu Kobzdeja od godz. 14 bajkowisko, a od 16 „Czarne i białe”, czyli spektakl dla dzieci Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku.
       W środę (17 sierpnia) na Placu Kobzdeja od godz. 14 bajkowisko, a od 16 „Rycerz bez konia” - spektakl zespołu Teatryle z Lusowa. O godz. 21 w Altanie Artystów na Grobli I odbędzie się koncert pod gwiazdami - Miłość niejedno ma imię..., czyli najpiękniejsze dzieła muzyczne poświęcone miłości.
       W czwartek (18 sierpnia) na Placu Kobzdeja o godz. 16 „Mój przyjaciel pies” - spektakl zespołu Teatryle z Lusowa. W Altanie Artystów o godz. 21 w ramach koncertów pod gwiazdami – występ artystów operowych zatytułowany „Muzyka i Wyobraźnia”.
       W piątek (19 sierpnia) na Długim Targu od godz. 21 królować będzie męski wieczór - Gentleman! Wystąpią: Michał Toś - wokal, Piotr Malach - gitara, wokal, Łukasz Tylenda - gitara, Jacek Tracz – perkusja i Adam Osik – bas, a G! opowie swoją muzyką kilka historii. Od godz. 14 na Placu Kobzdeja bajkowisko dla dzieci i o 14.40 spektakl „Jaś i Małgosia” - Teatru Qfer z Gdańska.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama